צפו: ריקוד החופש של הלווייתן שניצל

הרשויות באוסטרליה וארגונים למען הלווייתנים שחררו לווייתן "גדול סנפיר" ממלכודת דיג מול חופי סידני. "אם לא היינו משחררים את הכבלים בזמן, הוא ללא ספק היה מת", אמר אחד הפעילים. מיד לאחר החילוץ פצח הלווייתן יחד עם שניים מחבריו בזינוקים וקולות שמחה

לווייתן ענק חולץ הבוקר (ראשון) מול חופי אוסטרליה בתום מבצע ימי מורכב, לאחר שהסתבך במלכודת דיג והיה נתון בסכנת חיים. עם חילוצו הוא

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שהבחינו במצוקת הלווייתן היו חברי ארגון WhaleWatchers, שעוקבים אחר פעילות הלווייתנים באזור. במהלך תצפית שקיימו על שלושה לווייתנים ענקיים מסוג לווייתן "גדול סנפיר", זיהו הפעילים כי אחד היונקים הימיים הסתבך במלכודת מצופים שנמתחה לאורך מסלול השחייה שלו.

לאחר שלא הצליח לשחרר את עצמו מהכבלים, התעורר החשש כי הלווייתן ימות. "כשהוא העלה את זנבו מחוץ למים ראינו שחבל ניילון ירוק תפוס בקצהו", אמר אחד הפעילים שלאחר מכן דיווח על האירוע למשטרת החופים ולמוקד הפארק הימי האוסטרלי.

צוותים מקצועיים שהגיעו למקום נצמדו ללווייתן ובתום מאמץ ממושך הצליחו לשחרר אותו לחופשי. "זה מהלך מוצלח מאוד", סיכם אחד המחלצים. "אם לא היינו משחררים את הכבלים בזמן, הוא ללא ספק היה מת".

לאחר ששוחרר פצח הלווייתן בריקוד חופש שמח במיוחד, כנראה כדי להביע את תודתו לצוות שהציל את חייו, ואליו הצטרפו גם האחרים.

אלפי לווייתנים חוצים מדי שנה את קו החוף של ניו סאות' וויילס בדרכם אל חופי קווינסלנד, שם הם מזדווגים. למרות החוקים האוסרים על ציד לווייתנים ברוב מדינות העולם, ביפן וברוסיה עדיין נחשב ענף ציד היונקים הימיים הללו למקור פרנסה שכיח.