דאע"ש: "נערוף את ראשיהם של חיילים אמריקנים בבתיהם"

ארגון הטרור פרסם פרטים של כמאה לוחמים אמריקנים וקרא לתומכיו בארצות הברית "לערוף את ראשיהם בבתיהם". במשרד ההגנה האמריקני טענו כי לא מדובר בפריצה למידע מסווג, אך שוקלים לאבטח את הלוחמים שפרטיהם נחשפו. על מנת שלא לפגוע ברגשות האסלאם, פניהן של לוחמות אמריקניות טושטשו

הסייבר-ח'ליפות מכה שנית

דאע"ש ממשיכה לפעול בשדה הקרב הווירטואלי: האקרים המזוהים עם ארגון הטרור הקיצוני פרסמו אמש (שבת) "רשימת הרג" של כמאה אנשי צבא אמריקנים. עם פרסום הרשימה - הכוללת את שמותיהם, כתובותיהם ותמונותיהם של הלוחמים - קרא הארגון לאנשיו המתגוררים בארצות הברית "להרוג אותם איפה שתמצאו אותם". צבא ארצות הברית החל לבחון את ההדלפה, וייתכן כי אנשי הצבא שפרטיהם פורסמו יזכו להגנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת הארגון, המידע הושג לאחר פריצה לשרתי הצבא, למאגרי מידע ולחשבונות דואר אלקטרוני - אך משרד ההגנה האמריקני טען כי רוב המידע נמצא ברשת חשוף לעיני כל. "עם כמות המידע העצומה שהשגנו מכל המאגרים שלכם, החלטנו להדליף מאה כתובות כדי שאחינו בארצות הברית יטפלו בהם".

"כל מה שאתם צריכים זה לעשות את הצעד האחרון, אז למה אתם מחכים? הרגו אותם על אדמתם, ערפו את ראשיהם בתוך הבתים שלהם, תדקרו אותם למוות כשהם הולכים ברחוב וחושבים שהם בטוחים", נכתב בפנייה לתומכי דאע"ש המתגוררם בארצות הברית. משרד ההגנה האמריקני החל בחקירת המקרה ובבחינת צעדים נוספים להגנה על החיילים ששמותיהם ותמונותיהם פרסמו.

על פי ההערכות, חלק מאנשי הצבא שפרטיהם הודלפו קשורים לתקיפות האוויריות של הקואליציה נגד דאע"ש. באופן מפתיע, הרשימה כלל גם נשות צבא - אך פרצופיהן טושטשו כדי לא לפגוע ברגשותיהם הדתיים של לוחמי הג'יהאד ככל הנראה.

הפריצה הקודמת למחשבי צבא ארה"ב

"חיילים אמריקנים, אנחנו באים"

בחודש ינואר פרצו פצחנים (האקרים) של הארגון לעמוד הטוויטר וחשבון היוטיוב של הפיקוד העליון של צבא ארצות הברית, וטענו בתוקף כי הצליחו לפרוץ למחשבי הפנטגון ולשים ידיהם על מידע צבאי סודי ורגיש. הפורצים פרסמו אז בעמוד הטוויטר של הצבא האמריקני רשימה של מפקדים בכירים, כולל מידע אישי עליהם. להודעות אלה צורף הכיתוב: "חיילים אמריקנים - אנחנו באים. שמרו על גבכם, דאע"ש".

בפנטגון אישרו אז כי חשבונות הטוויטר והיוטיוב של הצבא האמריקני נפרצו, אך סירבו להגיב באופן רשמי אודות תוכן המידע שדלף. כשעה לאחר ההשתלטות הושבתו שני העמודים והם אינם זמינים לצפייה. "דאע"ש ממשיך במתקפת הסייבר-ג'יהאד", נכתב בהודעה נוספת בעמוד הטוויטר של הצבא האמריקני.  בין היתר, טענו, נחשף מידע מודיעיני נרחב אודות סין וקוריאה הצפונית ואפילו תכניות לפעולה צבאית על אדמת אסיה.

"בזמן שארצות הברית ושותפותיה הורגים את אחינו בסוריה, עירק ואפגניסטן, אנחנו פרצנו לרשתות שלכם ולמכשירים האישיים שלכם. לא תזכו לרחמים מאיתנו, כופרים. דאע"ש כבר כאן, בתוך המחשבים שלכם, בכל בסיס צבאי. אנחנו יודעים הכל עליכם, על נשותיכם ועל ילדיכם. חיילי ארצות הברית, אנחנו צופים בכם".