הבריחה הגדולה מבית הסוהר בניו יורק: אחד האסירים אותר - וחוסל

שלושה שבועות אחרי שהדהימו את העולם כשברחו מאחד מבתי הסוהר המאובטחים בעולם דרך תעלה שחפרו, איתרה משטרת ניו יורק את ריצ'ארד מאט - אחד האסירים שנמלטו, ירתה בו - וחיסלה אותו. שותפו לתא, שהורשע ברצח סגן שריף, עדיין מסתובב חופשי כשהוא חמוש ומסוכן ומתנהל מרדף אחריו

אחד אותר וחוסל, השני עדיין חופשי (רויטרס)

אסיר אחד נורה ונהרג, השני עדיין במנוסה: שלושה שבועות אחרי שנמלט מאחד מבתי הסוהר המאובטחים ביותר בארצות הברית יחד עם שותפו לתא, אחד האסירים שנמלטו אותר על ידי השוטרים, נורה - ונהרג. כך דיווחה אמש (שישי) רשת CNN האמריקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משטרת העיר בפאלו שבמדינת ניו יורק דיווחה על איתורו של הרוצח, שחוסל ביריות בעיר מאלון הסמוכה. ככל הנראה שאותר באמצעות הליך של זיהוי דנ"א. הוא הספיק להתרחק כ-60 קילומטרים בערך מבית הסוהר ממנו נמלט עד שחוסל.

אחרי האסיר השני שנמלט, דיוויד סווט, עדיין מתנהל מרדף באזור גבול ארצות הברית וקנדה. על פי המידע שבידי המשטרה, הוא חמוש ומסוכן - ולתושבי האזור הוצאה אזהרה מפניו.

בכך מגיעה באופן חלקי לסופה הפרשה שטלטלה את ארצות הברית, במהלכה נמלטו שני הרוצחים המסוכנים מבית הכלא - מבלי שאף אחד מהסוהרים הבחין בכך. הבריחה המתוחכמת התגלתה בזמן ספירת הבוקר שערכו הסוהרים לאסירים, במהלכה נדהמו לגלות כי השניים אינם נמצאים בתאיהם.

זירת הבריחה בניו יורק (רויטרס)

כמו בסצינה הלקוחה מסרט הוליוודי, השניים השאירו במיטתם בגדים וכיסו אותם בסדינים על מנת שהסוהרים יחשבו כי הם עדיין ישנים. על פי משטרת ניו יורק, בתאיהם הצמודים של השניים התגלה פתח של מנהרה שאותה חפרו, ובאמצעותה הצליחו לזחול אל התעלות הפנימיות של המבנה.

השניים השתמשו בכלי קידוח חשמלי, שבשלב זה לא ברור כיצד הגיע אליהם, על מנת לפרוץ קירות נוספים בכלא ולהגיע אל מעמקי המבנה. הם חדרו לצינור קיטור - זחלו בו לאורך מטרים רבים עד שיצאו מפתח ביוב, היישר אל החופש. מושל ניו יורק אנדרו קואמו, הגדיר את השניים מסוכנים לציבור. בעיר מציינים כי מדובר בבריחה הראשונה מהמתקן המאובטח ב-150 שנותיו.

מאות שוטרים בסיוע כלבי גישוש ומסוקים פתחו בסריקות אחר האסירים הנמלטים, והתושבים בשכונות הסמוכות למתקן הכליאה נסגרו בבתיהם מחשש שייתקלו בהם. מאט בן ה-48 ריצה עונש של 25שנות מאסר בגין שלושה מעשי רצח, חטיפה ושוד. שותפו ריצה עונש מאסר עולם ללא אפשרות חנינה בגין רצח של סגן שריף.