היסטוריה: נישואי גאים חוקיים בכל רחבי ארצות הברית

בית המשפט העליון האמריקני אישר החלטה היסטורית הקובעת שזוגות חד-מיניים יוכלו להינשא כחוק בכל אחת מ-50 המדינות. ההחלטה עברה ברוב דחוק של 5 שופטים מול 4. נשיא ארה"ב ברק אובמה צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "זה צעד חשוב בדרך לשוויון, האהבה מנצחת"

היסטוריה: בית המשפט העליון האמריקני פסק היום (שישי) בהחלטה דרמטית כי מעתה, נישואים חד-מיניים הם חוקיים בכל אחת מ-50 המדינות של ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה, שהתקבלה ברוב דחוק של 5 שופטים מול 4 שהתנגדו, קובעת כי זוגות אמריקניים מאותו המין המבקשים להינשא, יוכלו לעשות זאת בכל רחבי ארצות הברית - ולא רק באחת מ-37 המדינות שאישרו עד כה נישואים חד-מיניים.

החלטה היסטורית בארה"ב (רויטרס)

"בית המשפט העליון הכיר הבוקר בנישואים חד מיניים לפי החוקה", הצהיר נשיא ארה"ב, ברק אובמה, לאחר ההחלטה בבית הלבן. "בכך נתן בית המשפט אישור לכך שזכותם של כל אמריקנית ואמריקני להגנה שווה של החוק, שיש להעניק לכל בני האדם יחס של שוויון ולא משנה מי הם או את מי הם אוהבים".

אובמה בירך על המהלך גם בחשבון הטוויטר הפרטי שלו: "היום נעשה צעד גדול בדרך לשוויון. להומואים ולסביות יש עכשיו את הזכות להינשא, בדיוק כמו לכל אחד אחר". אובמה צירף לציוץ את התיוג "אהבה מנצחת". גם בחשבון הטוויטר של הבית הלבן חגגו עם הקהילה הגאה - והחליפו את התמונה הרשמית לתמונת הבית הלבן צבוע בצבעי הגאווה.המועמדת לנשיאות ארה"ב, הילארי קלינטון, הסתפקה בלצייץ את המילה "Proud" ("גאה") בחשבון הטוויטר שלה - וצירפה תמונה בה כתובה המילה "היסטוריה" כשהיא צבועה בצבעי דגל הגאווה, כשהאות הראשונה היא אותה "H" עם חץ, המזוהה עם הקמפיין שלה בדרך לבית הלבן.  

היסטוריה. התמונה שצייצה קלינטון (טוויטר)

מנגד, ג'ב בוש, המתמודד אף הוא לנשיאות ארה"ב, יצא נגד החלטת השופטים: "אני מאמין בנישואים מסורתיים בין גבר לאישה. אני חושב שעל בית המשפט היה לאפשר למדינות בעצמן להחליט האם לאפשר בהן נישואים חד מיניים או לא. אני עדיין מאמין שכולם צריכים לכבד את כולם ולחיות זה לצד זה בשלום ובהבנה".