גל טרור: 37 הרוגים בטבח במלון בתוניסיה, הרוגים בפיצוץ במסגד בכווית - וגופה ערופת ראש בצרפת

חמושים פרצו לשני מלונות בעיר הנופש סוסה שבמזרח תוניסיה והחלו לירות לכל עבר. לפחות 37 בני אדם נהרגו, בהם תיירים. "אנשים רצו בהיסטריה וסגרו את עצמם בחדרים", סיפרה תיירת בריטית. במקביל, התרחש גם פיגוע בכווית - שם פוצץ מסגד שיעי. לפחות 13 נהרגו. בצרפת נמצאה הבוקר גופה ערופת ראש במפעל בדרום המדינה

מתקפת טרור מצרפת, דרך תוניסיה - ועד כווית: לאחר הפיגוע במפעל בצרפת הבוקר (שישי) בו נמצאה גופת אדם שראשו נערף, אירעו שתי מתקפות טרור קטלניות בתוניסיה ובכווית, שגבו עשרות הרוגים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפחות 27 בני אדם נהרגו בטבח שביצעו חמושים שפרצו היום לשני מלונות בעיר הנופש סוסה שבמזרח תוניסיה. החמושים פרצו למלון "ריו אימפריאל מרחבה" שבמקום והחלו לירות לכל עבר. אימה אחזה בתיירים שבמלון, רבים מהם בריטים, שמיהרו להסתגר בחדרים.

"שמענו פיצוץ עצום ואז רעש של משהו שנשמע כמו מכונת ירייה, אנשים רצו בהיסטריה", סיפרה סוזן ריקט, תיירת בריטית ששהתה במלון. "אנחנו נסגרנו בחדר. אחר כך שמענו שזה ממשיך במלון הסמוך". גארי פיין, תייר בריטי נוסף במלון, סיפר על רגעי האימה: "הבן שלי היה בחוף כשהחלו היריות. אשתי ואני צרחנו שיחזור מהר לחדר, ובדיוק שהוא החל לרוץ אלינו - ראיתי מישהו שנורה על החוף".

תיירים נוספים ששהו באותה העת על החוף ושמעו את היריות מיהרו להשתטח על החול - ולנסות להימלט מהאזור, מחשש שהחמושים יגיעו גם אליהם. זמן קצר לאחר שפרצו למלון והחלו לירות, הגיעו לזירה שוטרים מקומיים שירו וחיסלו את אחד המחבלים. רשת CNN דיווחה שגם המחבל השני שהיה מעורב באירוע נלכד כעבור מרדף שניהלה אחריו המשטרה שכלל חילופי ירי."חמוש פתח בירי עם קלצ'ניקוב על תיירים ותושבים מקומיים ששהו על החוף של המלון", סיפר אחד העובדים במלון. "הוא היה בחור צעיר שלבש מכנסיים קצרים כאילו הוא תייר בעצמו", הוסיף העובד שהיה עד לתופת.

אליזבת' אובריאן, תיירת מאירלנד ששהתה במלון הסמוך לזה שנשמעו בו היריות, סיפרה כי פאניקה של ממש אחזה בתיירים שחשבו שהגיעו לאתר נופש שלו ורגוע: "חשבתי שמדובר בזיקוקים, אלא שאז ראיתי אנשים נמלטים על נפשותיהם. לא האמנתי שמדובר ביריות. המלצרים ואנשי האבטחה על החוף התחילו לצרוח: 'לרוץ! כולם לרוץ!'".

אזור המלונות בו אירעה מתקפת הטרור (טוויטר)

הטרור היכה גם בכווית: 13 הרוגים בפיצוץ מסגד בבירה

מלבד מתקפת הטרור שאירעה בתוניסיה וזו שהתרחשה הבוקר בצרפת, הרוגים ופצועים בפעולת טרור גם בכווית: לפחות 13 בני אדם נהרגו בפיצוץ מסגד שיעי בבירה כווית סיטי. ראש ממשלת כווית מסר כי הפיגוע הינו ניסיון לערער את האחדות והיציבות במדינה.

ארגון הטרור דאע"ש לקח אחריות לביצוע הפיגוע הזה זמן קצר לאחר שהתרחש - ופרסם על כך הודעה ברשתות החברתיות.

רה"מ בנימין נתניהו, התייחס הערב למעשי הטרור שהתרחשו ב-3 יבשות שונות ואמר כי "מעשי הרצח האכזריים בצרפת, בתוניסיה ובכווית ממחישים שוב שהעולם הנאור נמצא במאבק מול כוחות אפלים. המאבק בטרור הרצחני של האסלאם הקיצוני מחייב איחוד כוחות ותחילתו בהוקעה חד משמעית של המרצחים ותומכיהם".