צפו: נתיב מדרגות למסמסים בלבד

אחרי מספר מקרים של התנגשויות בין סטודנטים ממהרים לכאלה שהיו פשוט שקועים במסכי הסמארטפון שלהם, החליטו באונ' יוטה שבארה"ב למצוא פתרון. "אין לנו באמת ציפייה שסטודנטים יאמצו את נתיבי התנועה החדשים, זו פשוט הדרך לומר להם שאנו מודעים לשינויים שלהם", הסבירו

באוניברסיטת יוטה שבארצות הברית החליטו להתאים את הקמפוס לעידן המודרני, שבו בין השאר רבים מהסטודנטים מחוברים רוב שעות היום למסכי הסמארטפון שלהם. לשם כך הקצו בגרמי המדרגות נתיב למסמסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היוזמה עלתה לאחר מספר מקרים שבהם נרשמו התנגשויות בין סטודנטים שמיהרו לשיעור לבין כאלה שדשדשו במדרגות משום שהיו שקועים בפייסבוק או בכתיבת הודעה. שלב הביצוע כלל חלוקה של גרמי המדרגות בקמפוס בסימון צהוב בולט לשלושה מסלולי תנועה: הולכים, רצים, ומסמסים.

למרות המחשבה הנכונה שמאחורי הרעיון, באוניברסיטה מבהירים כי הם אינם באמת מצפים מציבור הסטודנטים לפעול בהתאם לשילוט הנלווה למדרגות. "כשמסתובבים לך בקמפוס מאות סטודנטים בני 18 עד 24 כשהם דבוקים למסכי הסמארטפון שלהם, כמעט בלתי אפשרי שלא להיתקל במישהו מהם מתישהו", אמר אחד המנהלים במוסד האקדמי. "אבל למרות זאת – אין לנו שום ציפייה שמישהו מהם יאמץ ברצינות את נתיבי התנועה במדרגות, זו פשוט הייתה הדרך שלנו לומר להם שאנו יודעים דבר או שניים על ההרגלים שלהם ומתאימים את עצמנו אליהם".

בין אם היה ניסיון אמיתי לשנות את הרגלי הסטודנטים ובין אם לא – היוזמה הזו זכתה לתהודה רבה ברחבי העולם והפכה ללהיט ויראלי ברשת. רוב התגובות לפרסומים הסתכמו במילה "גאוני!".