המחבל מבוסטון: "אני מצטער על החיים שלקחתי"

לראשונה מאז החלו הדיונים בעניינו, פנה היום ג'וחאר צ'רנייב אל השופט שדן אותו למוות, אל משפחות הקורבנות ואל פצועי הפיגוע, והתנצל על מעשיו. במתקפת הטרור שביצע צ'רנייב יחד עם אחיו בגדול נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו 264

לראשונה: התנצל על מעשיו, צ'רנייב. ארכיון (רויטרס)

יותר משנתיים אחרי שביצע את הפיגוע הרצחני במרתון בוסטון, התייצב הערב (רביעי) בבית המשפט המחבל ג'וחאר צ'רנייב, ובהצהרה פומבית ראשונה ואחרונה התנצל על מעשיו. "אני מצטער על החיים שלקחתי, על הסבל שיצרתי, על הנזק שגרמתי, נזק שאי אפשר לתקן" אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט בבוסטון אישר הערב באופן סופי את עונש המוות של צ'רנייב, שנגזר עליו לפני כחודש. "בכל פעם ששמך יוזכר מה שייזכר הוא הפשע שביצעת והעובדה שרצחת ופגעת באנשים חפים מפשע", אמר השופט ג'ורג' אות'ול.

התנצלותו של צ'רנייב, שהודה גם לעורך דינו ולאללה, הגיעה לאחר ששמע בפנים קפואות את בני משפחותיהם של הקורבנות ואת פצועי הפיגוע. "מה שעשית לבתי זה מעשה מגעיל", אמרה פטרישיה קמפבל שבתה קריסטל בת ה-29נרצחה במתקפת הטרור.

תיעוד הפיצוץ במרתון

אביו של הילד בן השמונה שנהרג, מרטין ריצ'רד, אמר: "בחרת בשנאה, בחרת בהרס, בחרת במוות ועכשיו הכל חוזר אליך".

בפיגוע שהתרחש ב-15 באפריל 2013, נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו 264. אחיו הבכור של צ'רנייב, טמרלאן, שהיה היוזם של הפיגוע, חוסל במהלך חילופי אש שניהל מול השוטרים שרדפו אחריו אחרי המתקפה. האח הצעיר נתפס לאחר מצור.