ארמון בקינגהאם יעבור שיפוץ - מלכת בריטניה תיאלץ לעבור דירה?

לראשונה בימי חייה ייתכן ובקרוב תיאלץ המלכה אליזבת' למצוא לעצמה משכן חדש בעקבות עבודות תחזוקה מקיפות שמתוכננות להיערך בארמונה. בינתיים, ברחבי הארמון מפוזרים דליים שאוספים את מי הגשמים שדולפים

יעבור שיפוץ מקיף? ארמון בקינגהאם (רויטרס)

ארמון בקינגהאם משמש משכנם של מלכי בריטניה מאז נבנה ב-1837, אולם ייתכן ובקרוב תיאלץ המלכה אליזבת', המתגוררת במקום מאז נולדה, למצוא לעצמה בית חדש. הארמון מתוכנן לעבור שיפוץ מקיף שיארך שנה ויעלה למשלמי המסים בממלכה כ-150 מיליון פאונד (כ-900 מיליון שקל).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך שנים רבות הוזנח משכן מגוריה הרשמי של המלכה. מומחים שדנו באפשרויות לשיפוץ הארמון הגיעו למסקנה כי החלופה הזולה ביותר היא ביצוע העבודות באופן רציף בכל חלקי הארמון. אם החלופה הזו תיבחר, תהא זו הפעם הראשונה מאז נבנה הארמון בה נאלץ בן משפחת המלוכה לעזוב אותו יחד עם 426 עובדי הארמון.

גורמים המקורבים למשפחת המלוכה טענו כי פינוי הארמון לצורך ביצוע העבודות הוא אמנם אחת מהחלופות הנבחנות בימים אלה, אולם החלטה סופית בנושא טרם התקבלה. אחד מהיעדים אליהם עשויה המלכה לעבור באופן זמני הוא ארמון וינדזור המרוחק מספר קילומטרים מהבירה לונדון, ומשמש בדרך כלל כמעון הנופש של בני משפחת המלוכה.

ייתכן והמלכה תיאלץ לעבור דירה לראשונה (רויטרס)


אפילו הבליץ על לונדון במהלך מלחמת העולם השנייה לא גרם לבני משפחת המלוכה לעזוב את הארמון הממוקם במרכז הבירה, בו שוהה המלכה אליזבת' לפחות שלושה ימים בשבוע. גורמים האחראים על תחזוקת הארמון התלוננו כי העובדה שממשלת בריטניה קיצצה את תקציב התחזוקה של הארמון במשך 20 השנים האחרונות הובילה למצב הקיים בו נדרשות עבודות שיפוץ דחופות.

על פי דיווחים שונים, עובדי הארמון מניחים ברחבי המעון דליים שמטרתם ללכוד מי גשם החודרים מבעד לגגות הארמון הדולפים ומסכנים את הציורים והפסלים יקרי הערך שבמקום. סגירת הארמון לזמן ממושך תוביל גם להפסד כספי משמעותי, שכן בחודשי הקיץ מתקיימים סיורים מודרכים בארמון המהווים מקור הכנסה בעל ערך לבית המלוכה.