יותר מ-750 בני אדם מתו בגל חום בפקיסטן

הרשויות במדינה קראו לאזרחי המדינה, מוסלמים ברובם, לשבור את צום הרמדאן ולשתות מים. בבירה קראצ'י מתקשים להתמודד עם כמות הגופות, וחדרי המתים מלאים עד אפס מקום - ומצחינים

יותר מ-750 מתו (רויטרס)

יותר מ-750 בני אדם מתו עד כה בגל החום הכבד שפוקד את פקיסטן מאז יום שישי האחרון. בבירה קראצ'י מתקשים מאוד להתמודד עם מספר הגופות, והממשלה קראה לאזרחים להישאר בתוך הבתים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"שישים גופות הגיעו לחדר המתים אבל בשל גל החום והפסקות החשמל שנגרמות מכך שהגנרטורים לא עומדים בעומס, חדר המתים לא מתפקד והצחנה נוראית", תיאר כתב CNN שהגיע לבירה קראצ'י. "חדר המתים מלא עד אפס מקום".

פקיסטן, היום (רויטרס)


אבל הגופות ממשיכות להגיע, אמבולנס אחרי אמבולנס. רוב המתים הם אנשים מבוגרים וחלשים מהמעמד הנמוך, שלא הצליחו לעמוד בטמפרטורות הגבוהות שמגיעות עד 45 מעלות. מדובר בשיא של 15 שנים.

יותר מ-2,000 בני אדם הגיעו לבתי החולים כשהם סובלים מתופעות שונות שקשורות לחום, בעיקר התייבשות. הרשויות קוראות לאנשים, מוסלמים באמונתם, לשבור את צום הרמדאן שמציינים בימים אלו ולשתות מים. ברחבי הערים הוקמו תחנות עם בלוקים של קרח לטיפול באנשים שמתעלפים ברחובות.

גל החום הכבד ב-15 שנים (רויטרס)

כעת ממתינים התושבים בקוצר רוח למונסונים שיקלו על סבלם. בחודש שעבר מתו יותר מ-2,000 בני אדם בגל חום דומה שהכה את שכנתה המזרחית של פקיסטן, הודו.