תיעוד: רגע המעצר של הרוצח מהכנסייה

בתיעוד דרמטי מתוך מעצרו של החשוד ברצח תשעה בדרום קרוליינה, נראים השוטרים כשהם מזנקים לעבר רכבו באקדחים שלופים. בתום המצוד שארך 14 שעות, הם הצליחו לאזוק אותו, לאתר את כלי הרצח ואף לחגוג את ההישג. מפקד המשטרה המקומית: "יכול להבין את ההתלהבות שלהם"

מצלמה שמוקמה בניידת משטרה בדרום קרוליינה תיעדה את רגע השיא של המצוד בן 14 השעות אחר דילן רוף, החשוד בטבח האכזרי בכנסייה ההיסטורית בעיר צ'רלסטון. בתמונות הדרמטיות נראים השוטרים כשהם מצליחים לעצור את הצעיר בן ה-21 מבלי לירות ולו ירייה אחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות מידע מודיעני שהתקבל מאזרחית שהבחינה בחשוד הנמלט, הצליחו כוחות המשטרה לאתר את מכוניתו של החשוד ברצח 9 מתפללים אפרו-אמריקניים בכנסייה. אחת מניידות המשטרה פתחה במרדף אחר מכונית היונדאי השחורה שבה נהג רוף, ובשלב מסויים סימנה לו לעצור בצד הדרך.

עם אקדחים שלופים יוצאים השוטרים לעבר רכבו של החשוד, מתקרבים לחלונו ומורים לו לצאת עם הידיים למעלה. הם מצמידים את ידיו למכונית, אוזקים אותו ומובילים אותו לניידת המשטרה. כמו בכל השלבים שלאחר מכן, רוף לא מפגין כל רגש גם ברגע המעצר הדרמטי.

לאחר מכן ניתן להבחין בשוטרים כשהם פותחים את תא המטען על מנת לוודא שאין בו משתפי פעולה או חומר נפץ. לאחר שהבינו כי השטח נקי, הם נראים כשהם חוגגים את המעצר - כשהם מחליקים ידיים זה לזה בהתלהבות.

אחד השוטרים, ג'ו ביוריס, הצליח לאתר במושב האחורי את כלי הנשק שעמו ביצע רוף על פי החשד את הרצח. בתמונות הוא נראה כשהוא חוגג את ההישג, כמעט כמו ספורטאי שהצליח להבקיע שער מכריע. "אפשר בהחלט לראות שהם היו שמחים לעצור את הבחור בהצלחה", אמר ג'ף לדפורד, מפקד המשטרה במחוז שלבי, שבו אותר דילן רוף. "אני יכול להבין את ההתלהבות שלהם".