חשד: נערים בריטים גנבו פריטים מאושוויץ

השניים, תלמידי תיכון בני 17 מקיימברידג', הודו בחקירתם כי אספו פריטים מהרצפה במחנה ההשמדה "בשל חשיבותם ההיסטורית". אם יימצאו אשמים הם עלולים לעמוד לדין. העונש המקסימלי: 10 שנות מאסר

אושוויץ. ארכיון (רויטרס)

משטרת פולין עצרה היום (שלישי) שני נערים בריטים, בני 17, בחשד שגנבו חפצים שהיו שייכים לאסירים יהודים במחנה ההשמדה אושוויץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים, תלמידים בבית ספר בקיימברידג', בריטניה, נתפסו אתמול סמוך לבניין שבו שמרו הנאצים חפצים של יהודים לאחר שהתנהגותם עוררה חשד. בחיפוש גופני שנערך להם התגלו תער, חתיכה של כפית, זכוכיות ומספר כפתורים.

לדברי בית הספר, התלמידים "רצו לשמור כמה מהפריטים שהם מצאו על האדמה מטעמים של חשיבות היסטורית". עוד הוסיפו במוסד החינוכי: "הם הסבירו כי אספו את הפריטים בלי לחשוב והתנצלו.

השניים הועברו לחקירה וכעת ממתינים להחלטה בעניינם. אם יימצאו אשמים הם עלולים לעמוד לדין ולהישלח לעונש מקסימלי של 10 שנות מאסר.

מחנה ההשמדה אושוויץ, הממוקם סמוך לעיר קרקוב בשדרום פולין, הפך לסמל הזוועות של מכונת ההשמדה הנאצית במהלך מלחמת העולם השנייה. כ-1.5 מיליון יהודים נרצחו במחנה על ידי הנאצים באמצעות גז, ירי, תלייה ושריפה.

במחנה ההשמדה שהפך לאחד מהאתרים ההיסטורים החשובים בפולין כבר רגילים למקרים מסוג זה: בשנת 2010 נשלח אזרח שוודי למאסר לאחר שגנב את שלט "העבודה משחררת (Arbeit Macht Frei)" המפורסם שנתלה בכניסה למחנה ההשמדה.