הציוץ של ג'ודי מכה גלים בעולם

בתקשורת העולמית לא יכלו להתעלם מהבדיחה הגזענית שפרסמה אשת השר סילבן שלום על חשבון הנשיא אובמה והביאו גם תגובות גולשים זועמים. "האם השתגעת?", שאל אחד הגולשים ואחר ציין: "מחיקת הציוץ + התנצלות מזויפת. היא ללא ספק מצאה את הבדיחה הגזענית המצחיקה ביותר לשתף"

לא פעם ראשונה שהיא מסתבכת. מוזס שלום ובע (ITV)

פליטת הפה השערורייתית שצייצה הערב (ראשון) ג'ודי שלום ניר מוזס הספיקה להכות גלים גם בתקשורת הבינלאומית, שם הביעו תדהמה על חוצפת אשת השר הישראלי בהתבטאותה הגזענית נגד נשיא ארה"ב ברק אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברשת CNN מיהרו לשתף את צילום המסך של הציוץ המדובר בו שאלה מוזס "מה זה קפה אובמה?" ואז השיבה "שחור וחלש", בצירוף ציוצי ההתנצלות שהביעה בעקבות הביקורת שספגה.

באתר ה"גרדיאן" הבריטי צירפו לידיעה מספר תגובות נזעמות שהביעו גולשים ברשת לנוכח האמירה האומללה. "האם השתגעת?", נכתב באחת התגובות לציוץ, כשבאחרת המליצו לאשת השר להסיר את הציוץ "הגזעני והמפחיד" הזה מהרשת בהקדם.

"חלש ושחור". הנשיא אובמה (the guardian)

זעמם של הגולשים המזועזעים לא שכך גם לאחר ששלום מוזס הסירה את הציוץ ופרסמה תחתיו הודעת התנצלות שבה הסבירה כי היא "מתחרטת על הבדיחה הלא מוצלחת שמישהו סיפר לה", כך לדבריה.

"מחיקת הציוץ + התנצלות מזויפת. היא ללא ספק מצאה את הבדיחה הגזעית המצחיקה ביותר לשתף", כתב אחד הגולשים.

התייחסויות דומות על ההתבטאות פורסמו בין השאר גם באתרי האינטרנט של "האינדיפנדנט" הבריטי ושל "The Hill" האמריקני, שם הוזכר כי לא מדובר בהסתבכות הבינלאומית הראשונה של הגברת שלום, שנאלצה בשנת 2012 לפרוש מתפקידה בקרן יוניצ"ף של האו"ם, לאחר שהצדיקה הרג פלסטינים בעזה במהלך מבצע "עמוד ענן".