"אין ברירה, אני צריך לעשות זאת". מניפסט הרוצח מצ'רלסטון?

אתר ברשת שנחשף העלה צילומים וטקסט שנכתב כביכול על ידי דילן סטורם רוף, בן 21, שהואשם ברציחתם של תשעה אפרו-אמריקנים בכנסייה בעיר שבדרום-קרוליינה. אמינותו מוטלת בספק

"עליי לעשות זאת". סטורם רוף

"נאמר לנו שעלינו לקבל את מה שקורה לנו בגלל חטאי אבותינו, אבל הכל מבוסס על שקרים היסטוריים, הגזמנות ומיתוסים. אין לי ברירה אלא לעשות זאת". הטקסט המצמרר הזה מופיע באתר אינטרנט שנחשף ימים ספורים אחרי הטבח בכנסייה בצ'רלסטון, שבו נרצחו תשעה אפרו-אמריקנים על ידי דילן סטורם רוף, בן 21.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באתר, שלא ברור האם דילן רוף הוא מפעילו, מופיע המניפסט שהניע לכאורה את הצעיר לבצע את הטבח. רוף נעצר ביום חמישי והואשם ברציחתם של התשעה. עוד נכתב: "בחרתי בצ'רלסטון מפני שזו העיר העתיקה ביותר בדרום קרוליינה ובה יש את היחס הגבוה ביותר של שחורים ללבנים בארצות הברית".

בחקירתו סיפר רוף כי רצה לגרום ל"מלחמת גזע". במהלך דיון בעניינו, כשהוא מוצג על גבי מסך טלוויזיה במעגל סגור, פנו בני משפחה של הקורבנות לרוצח ואמרו: "אנו סולחים לך".

לבוש במדי אסיר כשלצדו שני שומרים בשריון גוף, התייצב דילן רוף מול מצלמת טלוויזיה במעגל סגור כשהשופט ובני משפחות הקורבנות צופים בו. רוף לא הראה שום תגובה כאשר השופט הקריא את כתב האישום באופן רשמי ואת תשעת סעיפי הרצח. במהלך הדיון עלו ארבעה בני משפחה של קורבנות הטבח ופנו רוצח.

"אסון אפל ביותר"

"מי ייתן ואלוהים ירחם על נשמתך," אמרה פליציה סנדרס, שבנה, טיוואנזה, בן 26, נרצח על ידי רוף. "אתה הרגת כמה מהאנשים הכי היפים שאני מכירה. כל נים בגוף שלי כואב". רוף השפיל את מבטו מעת לעת ולא הראה כל רגש כאשר יתר בני המשפחה עלו לדוכן הדיונים וסיפרו על קרוביהם שנרצחו.

גם נשיא ארצות הברית ברק אובמה התייחס בחשבון הטוויטר שלו להחלטתן של משפחות הקורבנות בטבח לסלוח לרוצח וכתב כי הטוב בעם האמריקני הומחש בתגובה זו. "בעיצומו של האסון האפל ביותר, ההגינות והטוב של העם האמריקני זורחת דרך במשפחות אלה", כתב הנשיא.

כלי התקשורת בארצות הברית מדווחים כי מחקירה ראשונית עולה כי רוף כמעט והתחרט לפני שהחל במסע הרצח בכנסייה, משום שכולם שם היו מאוד נחמדים אליו, כך לטענתו. רוף, תושב העיר קולומביה, נעצר באפריל האחרון בגין עבירה של השגת גבול ובתום מצוד נרחב שהתנהל אחריו דיווחו כלי תקשורת בארצות הברית כי הוא נלכד.