מדליית זהב בחתירה פראלימפית לספורטאית ישראלית

החותרת הפראלימפית מורן סמואל עשתה היסטוריה כשהביסה את אלופת העולם המכהנת אחרי מאבק צמוד. היא שברה את שיאה האישי ואת השיא הישראלי

עשתה היבטוריה. סמואל (דטלב סייב)

הישג ישראלי: החותרת הפראלימפית מורן סמואל זכתה היום (שבת) במדליית זהב בגביע העולם בחתירה המתקיים באיטליה, והביסה את האלופה בירגיט סקרסטין מנורבגיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

סמואל, החותרת הפראלימפית הבכירה של ישראל, שברה את שיאה האישי ואת השיא הישראלי כשחצתה את קו הסיום בזמן של 5:15.77. מאבק האיתנים החל בינה לבין הנורווגית החל מיריית הזינוק, כששתיהן פתחו פער על שאר החותרות ונשארו ראש בראש כמעט עד קו הסיום.

ביצוע מרהיב של סמואל, שהוציאה לפועל את תכנית התחרות שלה בצורה מושלמת איפשר לה לפתוח פער ברבע האחרון, עם קצב מדהים של 38 גריפות בדקה, ולסיים את אלף המטרים שש שניות לפני סקרסטין. במקום השלישי, הרחק מאחור, הגיעה קלודיה סנטוס מברזיל.

"מורן נותנת הכול באימונים, מפגינה מקצוענות, ומתקדמת בצורה עקבית מרשימה", אמרה המאמנת האישית של סמואל, פאולה גריזטי. "הגיע לה לנצח".

בגזרת ההתעמלות נרשמה היום אכזבה לישראלי אלכס שטילוב, שסיים במקום החמישי בגמר תרגיל הקרקע במשחקי אירופה באזרביג'ן. אלוף אירופה לשעבר השיג תוצאה נמוכה יותר מזו שהשיג במוקדמות. בחודש אוקטובר יתחרה שטילוב אליפות אירופה ושם ינסה להשיג את הקריטריון לאולימפיאדת ריו בשנה הבאה. מחר תתחרה המתעמלת האמנותית נטע ריבקין בגמרים האישיים במשחקי אירופה.