רוצים לגור בבית של ג'ון עורף הראשים מדאע"ש?

בעל הבית בו התגוררה משפחת אמוואזי, שבנם מוחמד הפך לעורף הראשים של ארגון דאע"ש, העמיד את הבית להשכרה. בני המשפחה נטשו ועברו לחיות בזהות בדויה מחשש לפעולות נקם, והבית הריק כבר עורר התעניינות רבה

האם הייתם גרים בבית בו גדל רוצח המונים? משפחתו של מוחמד אמוואזי, הידוע בכינויו "ג'ון הג'יהאדיסט" ובתפקידו כעורף הראשים של דאע"ש, החליטה להעמיד את הבית בו התגורר להשכרה - כך דיווח היום (שבת) ה"דיילי מייל" הבריטי. על פי הדיווח, הבית נמצא בשכונת מאידה וואלה בלונדון - שזכתה להתעניינות תקשורתית וציבורית רבה בעקבות הדיווח על זהות הדייר הקודם. מחיר השכירות לא פורסם עד כה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ג'ון" בן ה-26 התגורר בבית הזה במערב לונדון עם הוריו וחמשת אחיו לפני שנסע לסוריה ב-2012 - שם הפך לבכיר בארגון הטרור ולרוצח המתועד בסרטוני ההוצאה להורג. משפחתו של ג'ון ברחה מהבית בעקבות פרסום זהותו, מכיוון שחששו מפעולות נקם ומביקורת מצד השכנים. בעל הבית החליט בעקבות זאת לחפש דיירים חדשים לבית.

משפחתו של אמוואזי, שהגיעה במקור מכווית, השתקעה במערב לונדון ועברה לבית המדובר לפני כ-20 שנה. לדברי המשפחה, מוחמד סיפר להם כי הוא נוסע "לעבודה הומניטרית" בסוריה - אך הם נדהמו לשמוע את קולו מבעד למסכה בסרטוני ההוצאה להורג. לאחר גילוי זהותו המשפחה הודיעה כי היא "מתביישת" בצעיר.

ג'ון באחד הסרטונים

אב המשפחה ג'אסם בן ה-51 חזר לכווית והאם וחמשת האחים ככל הנראה מתגוררים בבית מחסה בבריטניה בזהות בדויה. לפני שנמלטו, בני המשפחה סיפרו כי הם "רוצים זהות חדשה - האחים הרוסים מכך שהם צריכים לעזוב את כל מה שהכירו, זה קשה עבורה".

"הם לא עשו שום דבר רע, הם משפחה תמימה", אמר מקורב למשפחה ל"דיילי מייל". "זו לא אשמתם שהוא הפך לקיצוני - זה לא משהו שהמשפחה תמכה בו בשום שלב".