האם אותרו הרוצחים שנמלטו מהכלא?

שני רוצחים נמלטו לפני שבועיים מכלא במדינת ניו יורק וטרם נתפסו. בימים האחרונים נמסר למשטרה כי שני אנשים הדומים להם זוהו כשהם בדרכם לפנסילבניה. בארה"ב זועמים: מדוע המשטרה חיכתה עם המידע וסיכנה את הציבור?

הרוצחים שנמלטו (רויטרס)

סוף לבריחה הנועזת? משטרת ניו יורק דיווחה הבוקר (שבת) כי שני אנשים הדומים לרוצחים שנמלטו מהכלא לפני שבועיים זוהו במרחק של כ-500 קילומטרים מבית הסוהר. כוחות משטרה רבים הוזנקו למרדף אחר דיוויד סווט וריצ'רד מאט - שעות לאחר שפורסם כי שוטר הושעה מתפקידו בחשד שסייע לשניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני האנשים, שלדברי המשטרה דומים לאסירים שנמלטו, זוהו בשבוע האחרון באזור ניו יורק כשהם בדרכם לגבול עם מדינת פנסילבניה. שוטרים רבים תחקרו את התושבים באזור, וסרטון בו נראו לכאורה השניים הועבר לבדיקה מתקדמת.

בארצות הברית נפוצו שמועות רבות על מקום הימצאם, וכעת תוהים מדוע המשטרה חיכתה לפני שדיווחה על הזיהוי - ובכך למעשה סיכנה תושבים שהיו יכולים להיתקל בשניים שמוגדרים אלימים במיוחד.

השניים ברחו מכלא קלינטון בדנמורה לפני שבועיים בדיוק, ומאז מנהלת המשטרה מצוד אחריהם. אחד ממפקדי המשטרה באזור הצהיר: "אנחנו מוכנים לטווח הארוך, עד שנמצא אותם. אנחנו באים למצוא אותם ולא נעצור עד שנתפוס אותם".

ג'ויס מיטשל (פייסבוק)

שוטר, שנחשד כי סייע לשניים להימלט, הוצא לחופשה כפויה כחלק מהחקירה. בתחילת השבוע עובדת בכלא נעצרה בחשד שעזרה לשני הרוצחים לברוח מהכלא. ג'ויס מיטשל (51) סיפקה על פי כתב האישום שהוגש נגדה אמצעים לאסירים, ואף נבדק המידע לפיו קיימה מערכת יחסים עם אחד מהם.

"החקירות שלנו עם מיטשל היו מועילות ופרודקטיביות", אמר קצין המשטרה צ'ארלס גס ממשטרת ניו יורק. "לא היינו מגישים נגדה אישום אם לא היינו מרוצים מאופן החקירות והדברים שמסרה". מיטשל עשויה לרצות עונש של עד שמונה שנות מאסר. היא הושעתה מעבודתה ממתקן הכליאה קלינטון, שם עבדה במתפרה. במסיבת עיתונאים שכונסה צוין כי מיטשל הבריחה ציוד כלשהו לכלא - אך לא נמסר איזה.