בני משפחות הקורבנות למבצע הטבח בכנסייה: שאלוהים ירחם על נשמתך

לבית המשפט בארה"ב הוגש כתב אישום נגד דילן רוף (21) בגין רצח 9 מתפללים בכנסייה האפרו-אמריקנית בעיר צ'רסלטון בדרום קרוליינה. מהחקירה עולה כי הצעיר ביקש לפתוח ב"מלחמת דת" וכמעט התחרט לפני שפתח בירי. בני משפחה של הקורבנות שהגיעו לדיון בעניינו אמרו לרוצח "אנו סולחים לך"

רוף במלהך הדיון בעניינו

כתב אישום הוגש נגד דילן רוף, הצעיר בן ה-21 שירה למוות בתשעה מתפללים בכנסייה בדרום קרוליינה. בחקירתו סיפר רוף כי רצה לגרום ל"מלחמת דת" כדבריו. במהלך דיון בעיינו, כשהוא מוצג על גבי מסך טלוויזיה במעגל סגור, פנו בני משפחה של הקורבנות לרוצח ואמרו: "אנו סולחים לך". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לבוש במדי אסיר כשלצדו שני שומרים בשריון גוף, התייצב דילן רוף מול מצלמת טלוויזיה במעגל סגור כשהשופט ובני משפחות הקורבנות צופים בו. רוף לא הראה שום תגובה כאשר השופט הקריא את כתב האישום באופן רשמי ואת תשעת סעיפי הרצח. במהלך הדיון עלו ארבעה בני משפחה של קורבנות הטבח ופנו רוצח.

"מי ייתן ואלוהים ירחם על נשמתך," אמרה פליציה סנדרס, שבנה, טיוואנזה בן ה- 26 נרצח על ידי רוף. "אתה הרגת כמה מהאנשים הכי היפים שאני מכירה. כל סיב בגוף שלי כואב". רוף השפיל את מבטו מעת לעת ולא הראה כל רגש כאשר יתר בני המשפחה עלו לדוכן הדיונים וסיפרו על קרוביהם שנרצחו.

"היו נחמדים אליי". רוף

גם נשיא ארה"ב ברק אובמה התייחס בחשבון הטוויטר שלו להחלטתן של משפחות הקורבנות בטבח לסלוח לרוצח וכתב כי הטוב בעם האמריקני הומחש בתגובה זו. "בעיצומו של האסון האפל ביותר, ההגינות והטוב של העם האמריקאי זורחת דרך במשפחות אלה", כתב הנשיא.

כלי התקשורת בארה"ב מדווחים כי מחקירה ראשונית עולה כי רוף כמעט והתחרט לפני שהחל במסע הרצח בכנסייה, משום שכולם שם היו מאוד נחמדים אליו, כך לטענתו. רוף, תושב העיר קולומביה, נעצר באפריל האחרון בגין עבירה של השגת גבול ובתום מצוד נרחב שהתנהל אחריו דיווחו כלי תקשורת בארצות הברית כי הוא נלכד.

זירת הטבח בדרום קרוליינה (רויטרס)

אחד הקורבנות במתקפה הוא האב קלמנטה פיקני, כומר הכנסייה וחבר במפלגה הדמוקרטית. דודתו של פיקני, סילביה ג'ונסון, סיפרה לרשת MSNBC כי הניצולה היחידה באירוע סיפרה לה כי רוף "טען את הרובה חמש פעמים" במהלך המתקפה. פיקני ניסה לגרום לו להפסיק, אך הוא אמר: "אני חייב לעשות את זה. אנסתם את נשותינו ואתם משתלטים לנו על המדינה".

דודו של רוף, קרסון קאוולס, אמר כי בן משפחתו החשוד בביצוע הטבח המחריד "היה נער שתמיד דיבר בקול שקט". כמו כן ציין רוף במהלך החקירה כי בניגוד לפרסומים, את הרובה רכש מכספו ולא קיבל אותו מאביו כמתנת יום הולדת.