האם צפון קוריאה פיתחה תרופה לאיידס?

מדענים צפון קוריאנים פיתחו תרופה מהפכנית המסוגלת לרפא מחלות חשוכות מרפא ובהן נגיף האיידס - כך הודיעה סוכנות הידיעות הממלכתית במדינה. "ניתן לרפא וירוסים זדוניים בקלות באמצעות זריקת קומדאנג-2" נכתב בהודעה, שצפויה להיתקל בספקנות רבה בעולם, בשל אופי ההצהרות התעמולתי של המדינה המסוגרת

(רויטרס)

פתרון קסם או תעמולה? קוריאה הצפונית טוענת שבידה פתרון לבעיה משמעותית המטרידה את האנושות. היום (שישי) הודיעה סוכנות הידיעות הממלכתית כי מדענים צפון קוריאנים פיתחו תרופה שבכוחה לרפא ולמנוע מחלות ומגיפות שונות ובהן איידס, סארס, אבולה ו-MERS.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפורסמה לא סופקו הוכחות ממשיות לכך שצפון קוריאה אכן מחזיקה בתרופת הקסם למחלות שחלקן נחשבות חשוכות מרפא. על פי הודעת צפון קוריאה, התרופה שנקראת קומדאנג-2, פותחה כבר ב-1996 ומתבססת על צמח הג'ינסנג שעורבב עם מרכיבים נדירים אחרים מן הצומח.

"וירוסים זדוניים מסוג אבולה, סארס ו-MERS פוגעים במערכת החיסונית, ולכן ניתן לרפאם בקלות באמצעות זריקת קומדאנג-2 שמחזקת את המערכת החיסונית" נכתב בהודעה שפרסמה סוכנות הידיעות.

לפני חודשים אחדים סגרה קוריאה הצפונית את שעריה בפני תיירים זרים למשך שישה חודשים כצעד מניעה נגד התפרצות נגיף האבולה במדינה. על פי הערכות מומחי ארגון הבריאות העולמי, המדינה המסוגרת מתקשה להתמודד עם מחלות ויראליות שונות, הגורמות למותם של רבים.

על אף הודעתה החגיגית, הבשורה צפויה להיתקל במידה רבה של ספקנות ברחבי העולם. קוריאה הצפונית ידועה בהצהרות בעלות אופי תעמולתי. ההצהרה האחרונה מגיעה על רקע התפרצות נגיף ה-MERS בקוריאה הדרומית, שהובילה למותם של כעשרים בני אדם ועדיין לא נמצא לה חיסון יעיל.