"אנסתם את נשותינו". נלכד החשוד בטבח בכנסייה בארצות הברית

המצוד הנרחב בארצות הברית אחר דילן סטורם רוף (21), החשוד ברצח תשעה בכנסייה בצ'רלסטון, דרום קרוליינה - הסתיים. עדויות: טען את הרובה חמש פעמים במהלך המתקפה. "הוא אמר: 'אני חייב לעשות את זה, אתם משתלטים לנו על המדינה'". נשיא ארה"ב אובמה: "אני עצוב וזועם על הטבח הנורא הזה"

החשוד בירי בצ'ארלסטון (CNN)

הבולשת הפדרלית בארצות הברית ומשטרת דרום קרוליינה פרסמו היום (חמישי) את תמונתו של החשוד בירי בכנסייה ההיסטורית בעיר צ'ארלסטון שבו נרצחו תשעה מתפללים - דילן סטורם רוף, בן 21 מהעיר קולומביה שבמדינה. הוא נעצר באפריל האחרון בגין עבירה של השגת גבול. בתום מצוד נרחב שהתנהל אחריו דיווחו כלי תקשורת בארצות הברית כי הוא נלכד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אחד הקורבנות במתקפה הוא האב קלמנטה פיקני, כומר הכנסייה וחבר במפלגה הדמוקרטית. דודתו של פיקני, סילביה ג'ונסון, סיפרה לרשת MSNBC כי הניצולה היחידה באירוע סיפרה לה כי סטורם-רוף "טען את הרובה חמש פעמים" במהלך המתקפה. פיקני ניסה לגרום לו להפסיק, אך הוא אמר: "אני חייב לעשות את זה. אנסתם את נשותינו ואתם משתלטים לנו על המדינה".

דודו של סטורם רוף, קרסון קאוולס, אמר כי בן משפחתו החשוד בביצוע הטבח המחריד "היה נער שתמיד דיבר בקול שקט". את הרובה הוא קיבל מאביו כמתנת יום הולדת.

 שעות לאחר הרצח שגרם לזעזוע רב בארצות הברית, ערך גרגורי מולן, מפקד המשטרה בצ'ארלסטון, תדרוך לתקשורת שבו ביקש מהתושבים לסייע במצוד אחר החשוד שברח מהכנסייה בעזרת כלי רכב מסוג פורד סדאן בצבע שחור.

"אני מאמין שזה היה פשע שנאה", אמר מפקד המשטרה. "גם אם אתם חושבים שהמידע שיש לכם הוא חסר חשיבות, אנו מבקשים שתתקשרו ותודיעו לנו". הוא הדגיש כי אין להתקרב אל רוף מאחר שהוא חמוש ו"מסוכן מאוד". 

אובמה: "אני עצוב וזועם. מקרים כאלה קורים בתדירות גבוהה במדינתנו"

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, כינס מסיבת עיתונאים מיוחדת בבית הלבן שם גינה את הטבח המזעזע: "אין לי איך להביע את העצב והזעם שאני מרגיש. כואב לי הלב במיוחד עלי ירי במקום של תפילה. זו כנסייה שנשרפה אחרי שהוקמה על ידי אנשים שחיפשו חופש. זה מקום קדוש בהסטוריה של צ'רלסטון וההסטוריה של אמריקה", הבהיר אובמה והוסיף: "אנחנו צריכים לוודא שירי כזה לא יקרה שוב. זה לא קורה במקומות אחרים בכזו תדירות".

לבסוף, בחר הנשיא האמריקני לשלוח לעמו מסר של תקווה: "זו לא הפעם הראשונה שכנסייה מותקפת. אני בטוח שהאחווה והאהבה מכל האזרחים מכל הגזעים תגבר בסופו של דבר - זו הייתה התקווה של מרטין לותר-קינג".

מתקשים לעכל, התושבים בעיר (רויטרס)

קהילת המאמינים המתפללים בכנסייה היא בין הקהילות השחורות הוותיקות בדרום ארצות הברית. זמן קצר לאחר הירי פורסמו בכלי התקשורת תמונות של גבר שנעצר על ידי המשטרה כשהוא נושא על גבו תרמיל ומחזיק מצלמה, אך בהמשך דווח כי לא מדובר בחשוד וכי החיפושים אחר היורה נמשכים.

בשעות הבוקר היה אמור המועמד הרפובליקני לנשיאות ג'ב בוש לקיים אירוע בחירות בצ'רלסטון, אך בעקבות הירי הוא הודיע על ביטול האירוע.