לראשונה: אישה תופיע על שטר 10 דולר

התמונות המעטרות את השטרות האמריקניים שלא שונו מאז שנת 1929 צפויים לקבל בקרוב תפנית היסטורית. לראשונה, דיוקנה של אישה יודפס על שטר של 10 דולרים, לצד תמונתו של אלכנסדר המילטון המעטר את השטר היום. ההחלטה מי תזכה לכבוד תפורסם עד סוף השנה

לראשונה: אישה תופיע על שטר. אילוסטרציה (רויטרס)

לראשונה בארה"ב - דיוקן אישה יופיע על שטר: שר האוצר האמריקני ג'ק לו הודיע לפנות בוקר (חמישי) שבכוונת משרדו להשיק שטר חדש של עשרה דולרים שעליו תתנוסס דמותה של אישה. לפי ההודעה זהותה של האישה שאינה ידועה עדיין, תיחשף עד סוף השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני גאה להודיע היום שהשטר החדש של ה-10 דולר יהיה הראשון שיכלול דמות אישה", הודיע לו בסרטון שהעלה ליו-טיוב. "זהו רגע היסטורי".

"רגע היסטורי", ג'ק לו. (רויטרס)


תמונתה של אשת המסתורין תודפס לצד תמונתו של אלכסנדר המילטון, שר האוצר האמריקני הראשון, שמופיע על השטר כיום. השטר החדש צפוי להיכנס לשימוש בשנת 2020, בעת חגיגות 100 השנים לתיקון ה-19 בחוקה האמריקנית שהעניק את זכות הבחירה לנשים.

לפי החוק האמריקני הקריטריון היחיד לבחירתה של האישה שתזכה לכבוד הוא שהיא לא תהיה בין החיים. לדברי לו, הוא ואנשיו מחפשים כעת "מישהי שהיוותה מופת לדמוקרטיה".

הציבור האמריקני כבר הביע את תמיכתו ברעיון לפני מספר שבועות, בקמפיין רשת שהגיע עד לבית הלבן. במסגרת הקמפיין, קראו אמריקנים רבים להנציח דמות אישה על שטר 20 דולר, הם אף בחרו פעילה חברתית בשם הרייט טאבמן כמועמדת המובילה.