ארצות הברית: 9 הרוגים בטבח בכנסייה, היורה נמלט

גבר לבן חדר לכנסייה שבה התפללו אפרו-אמריקנים בד. קרוליינה ופתח באש. לפחות 9 בני אדם נהרגו ועוד רבים נפצעו, היורה נמלט מהזירה. כוחות גדולים סורקים אחריו. "זה פשע שנאה, אין בכך ספק", אמר מפקד המשטרה

חשד לפשע שנאה מחריד בארצות הברית: לפחות תשעה בני אדם נורו למוות לאחר שחמוש פתח באש בכנסייה של הקהילה האפרו-אמריקנית בעיר צ'רלסטון בדרום קרוליינה ונמלט מהמקום. המשטרה פתחה במצוד נרחב אחר החשוד - גבר לבן בשנות העשרים המוקדמות לחייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"סמוך לשעה תשע בערב (שעון מקומי) קיבלנו דיווח על ירי בכנסייה", אמר מפקד המשטרה המקומית גרגורי מולן בתדרוך לכלי התקשורת. "כשהשוטרים הגיעו הם מצאו שמונה גופות בתוך הכנסייה". לדבריו, שני בני אדם נפצעו ופונו לקבלת טיפול רפואי, אך אחד מהם מת בבית החולים.

(CNN)

"אני מאמין שמדובר בפשע שנאה וננהל את החקירה מנקודת המוצא הזאת", אמר מולן. "אנחנו מחפשים אחר גבר לבן בעל שיער בלונדיני כבן 21, חמוש ומסוכן מאוד". לדבריו, החשוד לבש ג'ינס, סוויטשירט אפור ומגפיים. הרשויות בדרום קרוליינה צפויות להכריז בקרוב על פרס שיוענק לכל מי שימסור מידע שיסייע בלכידתו של היורה.

(רויטרס)

"הרעיון שמישהו ייכנס לתוך כנסייה כשאנשים מתפללים וייטול את חייהם הוא בלתי נתפס", הוסיף מולן. "אני מתחייב שנעשה הכל כדי ללכוד את היורה לפני שיוכל לפגוע במישהו אחר". תחילה דווח גם כי קיים חשד שבאזור הוטמנה פצצה ואזרחים הונחו להתרחק, אך בהמשך האיום הוסר. עם היוודע דבר הירי הגיעו עשרות בני אדם לאזור הכנסייה, הדליקו שם נרות והתפללו יחד.

זמן קצר לאחר הירי פורסמו בכלי התקשורת תמונות של גבר שנעצר על ידי המשטרה כשהוא נושא על גבו תרמיל ומחזיק מצלמה, אך בהמשך דווח כי לא מדובר בחשוד וכי החיפושים אחר היורה נמשכים. בשעות הבוקר היה אמור המועמד הרפובליקני לנשיאות ג'ב בוש לקיים אירוע בחירות בצ'רלסטון אך בעקבות הירי הוא הודיע על ביטול האירוע.

הכנסייה שבה אירע הטבח נבנתה ב-1891 ונחשבת למבנה בעל חשיבות היסטורית רבה. קהילת המאמינים המתפללים בכנסייה היא בין הקהילות השחורות הוותיקות בדרום ארצות הברית. בשלב זה לא פורסמה זהותם של אף אחד מהנפגעים, אך על פי חלק מהדיווחים - אחד ההרוגים הוא הכומר של הקהילה ופוליטיקאי מקומי, קלמנטה פינקניי.