המגיש שהודה בשקר לא ישוב למהדורה

בריאן וויליאמס, מי שהיה במשך שנים הפנים של מהדורת החדשות הנצפית בארה"ב, השעה את עצמו לפני כארבעה חודשים בעקבות גילויים מסעירים על דיווח שפוברק. כעת מתברר כי וויליאמס יחזור מההשעייה לתפקיד אחר, אך לא ישוב להגיש את מהדורת הערב הפופולרית

הסתבך. בריאן וויליאמס (AP)

ישוב מההשעייה העצמית - אך לא לשולחן המגיש הראשי: בריאן וויליאמס, שהודה לפני ארבעה חודשים בזיוף דיווח חדשותי, יחזור לעבוד ברשת NBC אך לא כמגיש מהדורת החדשות היומית - כך דיווחה הלילה (חמישי) רשת CNN. וויליאמס ככל הנראה הגיע להסדר עם הרשת לפיו יוצב בתפקיד אחר כשהשעייתו תסתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה מתרכזת בדיווח שהעביר וויליאמס על המלחמה בעירק ב-2003, שבו טען שהיה במסוק צבאי שנפגע מטיל ונאלץ לבצע נחיתת אונס. חיילים אמריקנים שטענו כי לא היו דברים מעולם אילצו את איש החדשות לחזור בו מהדיווח וגם להתנצל. בפברואר, לאחר שהודה כי הדיווח שמסר לא היה נכון, השעה המגיש הבכיר וויליאמס את עצמו לשישה חודשים ללא שכר.

בתקופה האחרונה התקיימו דיונים בין המגיש לבין הרשת סביב התפקיד אותו ימלא בחודש אוגוסט כאשר השעייתו תסתיים. רשת NBC צפויה להודיע במהלך היום על התפקיד הרשמי שיוטל על וויליאמס, שהגיש את מהדורת "חדשות הלילה" משנת 2004 ועד לסערה התקשורתית שהתעוררה סביבו.

בחודש פברואר ציין וויליאמס במכתבו כי החליט על השעייה עצמית מכיוון שהפקפוק באמינותו פוגע במהדורת החדשות הנצפית ביותר בארה"ב. "בעיצומה של קריירה שהוקדשה לכיסוי החדשות, הבנתי שהפכתי להיות חלק מהחדשות בעקבות המעשים שלי".