התגלית החדשה בים: "התמנון החמוד"

זן חדש התגלה על ידי חוקרים ימיים בקליפורניה, שהתפעלו ממידת החמידות של היצור החדש שנראה כאילו נלקח מסרט. ומה לגבי יורשים? החוקרים מעריכים כי ייקחו עוד שלוש שנים לפחות עד שנראה צאצאים

ברוך הבא לעולם: חוקרים ימיים בקליפורניה שבארה"ב שוברים את הראש בימים האחרונים ומנסים למצוא שם לתגלית החדשה שלהם – זן חדש של תמנון, עם "עיני כלבלב" מחייכות. בשלב ראשוני זכה התמנון הוורדרד לכינוי "התמנון החמוד", וייתכן כי גם השם הרשמי ישקף את מידת ההתפעלות מהזן המיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הזן החדש נמצא במכון המחקר במונטריי שבקליפורניה: רשת פרושה בין רגליו והקוטר שלו הוא כ-17 סנטימטרים. על ראשו של התמנון נמצאים זימים הנראים כמו כנפיים. הביולוגית הימית סטפני בוש אמרה כי כרגע השם המדעי שנשקל הוא "אופיסטותוסיס אדורביליס", מלשון "מקסים".

בשלב זה לא ידוע רבות על הזן המיוחד, אך החוקרים זיהו כי שמונה רגליו מחוברות במעין מטריה והוא פורש את רגליו כמו מצנח. במכון המחקר טוענים כי זנים דומים לתמנון העניקו השראה לתמנון הוורוד "פרל" בסרט המפורסם "מוצאים את נמו".

על פי ההערכות, מדובר בתמנון החי לרוב בעומק רב – כ-450 מטרים מתחת לפני הים – ונזקק לאור שמש מועט במיוחד. באקווריום המיוחד שהוכן במכון המחקר עבור התמנון ניסו לשחזר את תנאי הקור והחשיכה האופייניים לתמנון. על פי ההערכות, הביצים שיטיל התמנון יכולות להחזיק שלוש שנים לפני שצאצאים חדשים ישריצו.