גולדן סטייט ניצחה את קליבלנד בגמר ה-NBA

עונ הרוקי של דיוויד בלאט הסתיימה בהפסד: קליבלנד קאבלירס הפסידה הלילה במשחק השישי בסדרת הגמר של ה-NBA ונאלצה לראות את גולדן סטייט חוגגת אליפות היסטורית במגרשה הביתי. "לא לכל סיפור יש סוף טוב, אבל זה לא אומר שזה סיפור רע", אמר המאמן הישראלי בתום המשחק

בלאט, ארכיון (רויטרס)

אחרי סדרת גמר הירואית - הכוחות של קליבלנד אזלו: חניכיו של דיוויד בלאט נכנעו הלילה (רביעי) לגולדן סטייט בתוצאה 105:97. הוורווירס מאוקלנד ניצחו את הסדרה בתוצאה 4:2 וזכו באליפות ה-NBA לראשונה מזה 40 שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שבישראל החזיקו רבים אצבעות למאמן הישראלי ולשחקן הטוב בעולם לברון ג'יימס, גולדן סטייט היא אלופה ראויה לכל הדעות לאחר שהשיגה במהלך העונה הסדירה את המאזן השישי בטיבו בהיסטוריה, תוך שהיא מציגה יכולת אדירה, הרבה בזכות השחקן המצטיין של העונה סטף קרי.

אל המשחק השישי בסדרה הגיעו הלילה שחקני קליבלנד כשהם מותשים ועם סגל קצר, ללא שניים משלושת הכוכבים הגדולים שלהם, קיירי אירווינג וקווין לאב. למרות עוד תצוגת שיא של לברון ג'יימס שקלע 32 נקודות וסחב את הקאבס על גבו, קליבלנד נכנעה לקבוצה טובה יותר ובעיקר בעלת סגל מאוזן יותר.

אלופה ראויה, גולדן סטייט (רויטרס)

גם הלילה את הווריירס הוביל סטף קרי, שצלף פעם אחר פעם וסיים על 25 נק'. את תואר ה-MVP של סדרת הגמר קיבל שחקן מעט לא צפוי - אנדרה איגוואדלה, שנחשב עד לסדרה שחקן ספסל והפך לאקס פקטור של מאמן הווריורס סטיב קר, שגם לו זו עונתו הראשונה. איגוואדלה, שחקן אתלטי ומגוון, הצליח לעצור את ההתקפה של קלילבנד וגם לקלוע ברגעים הנכונים - דבר שהעניק לו את התואר המפתיע בעונתו ה-11.

במסיבת העיתונאים בתום המשחק נראה דיוויד בלאט, שעבר עונה סוערת בקבוצה, כשהוא מעודד מההישג המרשים של קבוצתו. "אני גאה בכל השחקנים שלי", אמר המאמן הישראלי, "לא לכל סיפור יש סוף טוב, אבל זה לא אומר שזה סיפור רע. הסיפור הזה הוא סיפור טוב".