סבא"א: אירן עומדת בהסכם הביניים

אירן עמדה בכל תנאי הסכם הביניים להם התחייבה והקפיאה את הפעילות במתקני הגרעין, כך חושף דוח מסווג של הסוכנות לאנרגיה אטומית. מחר צפויים להתחדש השיחות בין אירן לשש המעצמות, אולם על פי דיווחים שונים, ייתכן שינוי בלוח הזמנים בשל מות אמו של נשיא אירן

"אירן עמדה בתנאי ההסכם". כור באירן, ארכי (רויטרס)

דוח מסווג של הסוכנות לאנרגיה אטומית (סבא"א) קובע כי אירן עמדה בכל התנאים להם התחייבה במהלך תקופת הסכם הביניים בינה לבין שש המעצמות. הדוח, שהגיע לידי סוכנות הידיעות רויטרס, קובע כי לא חלה התקדמות בפרויקט הגרעין במהלך התקופה, וכי הפעילות בשני מתקני העשרה הוקפאה. על פי הדוח, אירן גם נמנעה מהעשרת אורניום מעל לרמה המותרת של 5%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום (שישי) דיווחו מקורות דיפלומטיים מאירופה כי שרי החוץ של בריטניה, צרפת וגרמניה ייפגשו מחר בלוזאן שבשוויץ עם צוות המו"מ האירני כחלק מסבב השיחות בין הצדדים. עם זאת, קיים סיכוי ממשי לשינוי בתכניות, בשל מות אמו של נשיא אירן רוחאני.

דוברו של שר החוץ הגרמני, פרנק וולטר שטיינמאייר, אמר כי שטיינמאייר טרם החליט אם ייקח חלק בשיחות. עם הגורמים שכבר הבטיחו את השתתפותם נמנים מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, ודיפלומטים בכירים מרוסיה וסין.