המלכה אליזבת' חגגה יום הולדת, ג'ורג' וקייט גנבו את ההצגה

יותר מאלף חיילים באדום צבעו את רחובות לונדון במסגרת המצעד המסורתי הנערך מאז שנת 1748 לציון יום ההולדת של שליט הממלכה המאוחדת. במצעד יום ההולדת למלכה אליזבת' צפו גם בני משפחתה, בהם הנסיך הקטן ג'ורג' ואמו קייט, שהופיעה לראשונה בציבור אחרי לידת אחותו שארלוט דיאנה

למלכה יש יום הולדת, הנין הקטן ואמו גנבו את ההצגה: מלכת בריטניה אליזבת' השנייה ובני משפחתה צפו היום (שבת) מהמרפסת החגיגית שבארמון בקינגהאם במצעד המסורתי המצוין מאז 1748, לציון יום ההולדת של שליט הממלכה המאוחדת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למעלה מאלף חיילים במדים אדומים צעדו ברחבת הארמון כשהם מבצעים תרגילי סדר מרשימים - והכל לכבודה של המלכה אליזבת', שחוגגת יום הולדת 89.בין הצופים במצעד החגיגי היו כמובן הבא בתור לרשת את הכתר - הנסיך צ'ארלס ורעייתו קמילה, בניו הארי וויליאם ורעייתו הדוכסית מקיימברידג' קייט מידלטון, שרק לפני חודש ילדה את בתם השנייה - שארלוט דיאנה - ושזוהי הופעתה הראשונה בציבור מאז הלידה.

אלא שאת ההצגה גנב הנסיך הקטן ג'ורג' - שבקרוב ימלאו לו שנתיים, שצולם כשהוא נהנה מאוד מהמצעד הצבעוני ואף מוציא לשון לצלמים.
יום הולדתה האמיתי של המלכה אליזבת' הוא למעשה ב-21 באפריל, אלא שמדי שנה נהוג לציין את יום ההולדת של שליט הממלכה המאוחדת באחד מימי השבת של חודש יוני - שבשיאו נערך מצעד החיילים המסורתי והמרהיב.

כאלף חיילים לכבוד המלכה (רויטרס)

זוהי הפעם ה-63 שהמלכה אליזבת' פוקדת את האירוע מאז החלה לשלוט בממלכה ב-1952 - יותר מכל מלך או מלכה אחרים ששלטו בבריטניה אי פעם. רק בשנה השלישית לשלטונה ב-1955, פספסה המלכה אליזבת' את המאורע כיוון שהוא לא נערך עקב שביתת רכבות גדולה.

בת 89 - ושולטת 63 שנה. אליזבת' השנייה (רויטרס)