זעם בצרפת: בת 6 הוחזקה 3 ימים במשטרה

ילדה צרפתייה בת 6 הוחזקה במשטרת נמל התעופה של פריז שלושה ימים, לאחר שנחשד כי היא חלק מרשת סחר בילדים ושתמונתה לא אותנטית. השופט הורה לשחררה. אמה: "היא לא הפסיקה לבכות"

אילוסטרציה (רויטרס)

ילדה בת שש הוחזקה במשך שלושה ימים בידי משטרת נמל התעופה בפריז שבצרפת, בחשד שהציגה דרכון מזויף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הילדה הצרפתייה הוחזרה לאמה אתמול, לאור החלטת שופט. הרשויות התעקשו שהשוטרים עשו עבודתם נאמנה, מחשש לסחר בילדים. עם זאת, המקרה עורר זעם על הדרך בה הרשויות הצרפתיות נוהגות עם מהגרים שמגיעים לאירופה בחודשים האחרונים.

היא נעצרה בנמל התעופה "שארל דה-גול" ביום שבת, לאחר שהגיעה בטיסה מקמרון. היא טסה תחת פיקוח דיילים בשל גילה הצעיר, נשאה עמה את כל המסמכים הדרושים לטיסה ולכניסה למדינה, ואמה אף חיכתה לה באולם מקבלי הפנים בנמל.

לפי משרד הפנים הצרפתי, היא הוחזקה שלושה ימים, לאחר שהמשטרה חשדה בין היתר שהתמונה בדרכון שלה לא אותנטית. הילדה, שאף נולדה בפריז, הוחזקה במתקן משטרתי מיוחד עד שהגיעה לדיון בפני שופט, ששאל אותה על זהות אמה.

שוטרים בנמל התעופה בפריז. ארכיון (רויטרס)

לא הפסיקה לבכות: "למה עשו לי את זה?"

הילדה ידעה לספר פרטים רבים על מוריה בבית הספר הצרפתי, ותמונות שלה משם הוצגו בבית המשפט. השופט כינה את המקרה כ"טעות" והורה לשחררה באופן מידי.

"זה לא מקובל שקטינים מוחזקים בצורה כזאת, במיוחד במקרה הזה", אמר סנגור המשפחה. ברשויות במדינה אמרו כי המקרה ייבדק על מנת להבין מה לא היה תקין בדרכון שלה, ואחת הטענות שעלו שגילה לא היה תואם.

אמה איזבל סיפרה לתחנת רדיו מקומית לאחר שחרורה כי הילדה "בכתה ללא הפסקה", לאחר האירוע. "היא לא מפסיקה לדבר על מה שקרה ושואלת: 'למה הם עשו לי את זה?'".