הרשת סוערת: צעירים ב"ריקוד נאצי"

במהלך תחרות ריקוד, כ-20 צעירים במקסיקו רקדו "ריקוד נאצי", כשלצדם דגלים ועליהם צלב קרס, ועם מדים דומים לאלה של הנאצים. בתום ההופעה שניים מהם הצדיעו במועל יד. הסרטון גרר תגובות עזות ברשתות החברתיות. צפו

הרשתות החברתיות במקסיקו סוערות, זאת לאחר שנחשף סרטון בו רואים כ-20 צעירים בגילאי 10 עד 16 רוקדים בתחרות "ריקוד נאצי" - עם דגל ועליו צלב קרס, וכן מדים שדומים לאלה של הנאצים. שניים מהם אף הצדיעו במועל יד בתום ההופעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחרות קבוצות העידוד והריקוד התקיימה בסוף חודש מאי בעיר גוודלחרה שבמערב מקסיקו. בסרטון ניתן לראות את הרקדנים והרקדניות במדים צבאיים שדומים למדי הנאצים, זאת בזמן שבמהלך כל הריקוד דגלים עם צלבי קרס מוצדים בצדדים.

הסרטון שגרר תגובות רבות הועלה לאתרי חדשות במקסיקו - אך היו כאלה שהסירו אותו בשל המהומה שיצר. היו גולשים שחשבו שאין זה ראוי להציג ריקוד כזה, אך אחרים אמרו שמדובר "רק" בריקוד, ואין לייחס לו כל משמעות אחרות.

אנריקה קסאס שארגן את האירוע, אמר כי התגובות ברשת להופעה היו אגרסיביות. "ההערות לא רק דיברו על חופש הביטוי, אלא גם פגעו ברקדנים עצמם", הוא צוטט באחד האתרים במדינה. "עם זאת, בפעם הבאה נשים לב לדברים כאלה. צריך לזכור שמדובר באמנות ולא הייתה לנו כוונה לפגוע באף אחד".