המו"מ עם אירן: ההסכם מתעכב שוב?

המו"מ עם אירן אמור להסתיים ב-30 ביוני, אלא שלטענת מקור דיפלומטי המצוטט ע"י סוכנות הידיעות הרוסית TASS הדד ליין עלול להידחות פעם נוספת, זאת בשל מחלוקות בנושאים טכניים. "התהליך כמעט נעצר", אמר המקור הדיפלומטי

ארכיון (רויטרס)

שיחות הגרעין בין אירן לבין שש המעצמות נתקע ומועד הדד ליין שנקבע ל-30 ביוני עלול להידחות שוב - כך מדווחת הערב (שישי) סוכנות הידיעות הרוסית TASS המצטטת מקור דיפלומטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקור מסר לסוכנות הידיעות הרוסית כי לא נרשמה שום התקדמות משמעותית בסיבוב האחרון של הדיונים. "התהליך כמעט נעצר", הוא אמר. "יש סיכון שהמועד האחרון לחתימה יצטרך להידחות שוב".

אירן והמעצמות - ארה"ב, רוסיה, סין, צרפת, בריטניה וגרמניה - מנסות להגיע להסדר עד 30 ביוני במטרה לעצור את תכנית הגרעין האירנית בתמורה להקלה בסנקציות הכלכליות שהוטלו עליה.

ארכיון (רויטרס)

בבית הלבן טענו כי הם מתכוונים לעמוד בדד ליין ולהגיע להסכם, במטרה להרגיע את מדינות המערב החוששות מכוונתה של אירן לפתח פצצה גרעינית - בהן בין היתר גם ישראל.

אולם גורמים רשמיים אחרים מעידים שמועד החתימה על ההסכם עלול להידחות בגלל משא ומתן על פרטים טכניים בהסכם. בתוך כך, אירן מכחישה שבכוונתה לפתח נשק גרעיני וממשיכה לטעון שרצונה הוא לייצר חשמל למטרות שלום.