הכריש הגדול בעולם במרחק נגיעה

צלם מקסיקני שצילם סרט טבע על כרישים במפרץ מקסיקו קלט נקבת עמלץ ענק באורך שבעה מטרים. במקום לשוב על עקבותיו, יצא הצלם מכלוב המגן שלו, התקרב אליה ואפילו ליטף את סנפירה. צפו

רוב האנשים שבוחרים לצלול עם כרישים סבורים שזו בלבד פעולה די קיצונית והם מסתפקים במבט תת מימי מבעד לכלובים מוגנים. צוללן אחד ממקסיקו בחר לקחת את הצלילה עם הטורף הימי צעד אחד רחוק יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצלם מאוריציו הויוס פדילה, צילם את הכרישה מסוג עמלץ לבן שאורכה כשבעה מטרים, לפני מספר חודשים עבור סרט תיעודי של ערוץ דיסקברי שצפוי לצאת בקרוב. כדי להעניק לצופים טעימה ראשונית מהחוויה, הוא העלה לעמוד הפייסבוק שלו סרטון של כמה שניות בו ניתן לראות אותו יוצא מהכלוב שאמור לשמור עליו
ממלתעות הכרישה, שקיבלה את התואר "כחול עמוק", ואפילו לוחץ לה את הסנפיר.

חופי האי גוואדלופה שבמפרץ המקסיקני הם ביתם של קהילת כרישי הענק - העמלצים הלבנים, אבל גם הדייגים הוותיקים באי, מתפלאים בכל פעם שהם רואים את הענקית "כחול עמוק". לטענת ערוץ דיסקברי זו הכרישה הגדולה ביותר שתועדה אי פעם.

אורכו של כריש העמלץ הלבן נע בין שלושה לשמונה מטרים, ומשקלו יכול להגיע עד שלושה טונות. למרות שהכריש מסוכן לבני אדם, הוא לרוב לא יטרוף אותם שכן הוא ניזון מצבי ים ומדגים.