נתפס על חם? אובמה בתמונה חשודה

אתר האינטרנט "פוליטיקו" עשוי לסבך את נשיא ארה"ב עם אשתו אחרי שפרסם תמונה בה הוא נראה מחזיק משהו חשוד בידו, שדומה לחפיסת סיגריות. לפני כחמש שנים הכריז אובמה כי הפסיק לעשן ומזכיר העיתונות ג'וש ארנסט נאלץ כעת להוציא הכחשה גורפת

מה אובמה מחזיק ביד? (nomfup/Instagram)

התמונה שמסבכת את אובמה עם רעייתו: בצילום שהעלה ראש הממשלה האיטלקי מתאו רנצי לחשבון האינסטגרם שלו נראה נשיא ארה"ב שולף מכיסו חפץ שדומה לחפיסת סיגריות. אתר האינטרנט POLITICO העלה את התמונה יחד עם השאלה - "האם הנשיא חזר לעשן?", והוביל את מזכיר העיתונות של הבית הלבן להכחיש בתוקף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התמונה צולמה במהלך פגישה של שני ראשי המדינות כחלק משיחות ה-G-7 הנערכות בימים אלה בגרמניה. כתבת ברשת רדיו אמריקנית שראתה את הצילום מיהרה להעביר שאלה דחופה לבית הלבן.

"יש הרבה השערות לגבי הדבר הלבן שהוא מחזיק ביד שלו, אתה יכול לספר לנו האם לנשיא יש חפיסת סיגריות ביד?", היא שאלה במסיבת עיתונאים. "בפירוש לא", ענה הדובר ג'וש ארנסט וביקש להחליף נושא. "אמרתי לך שזה לא סיגריות, בואו נעבור הלאה".

לא רוצה להרגיז את מישל (רויטרס)

מאבקו של אובמה בהרגלי העישון שלו הוא סוגיה מוכרת ומסוקרת בתקשורת האמריקנית מזה שנים. בשנת 2013 אמר הנשיא שלא עישן סיגריה כבר שש שנים "כי אני מפחד מאשתי". זאת על רקע מאבקה המתוקשר של רעיית הנשיא, מישל אובמה, למען אורח חיים בריא בקרב אזרחי ארה"ב.