צילום העירום במלזיה יוביל למאסר?

אלינור הוקינס, סטודנטית מבריטניה שהצטלמה עם חבריה על פסגת הר במלזיה, מואשמת ב"התנהגות שאינה הולמת" ובמדינה אף טוענים שהם אחראיים לרעידת אדמה קטלנית. אביה של הצעירה: "האירוע נופח מעבר לכל פרופורציות"

התמונה ש"עוררה רעידת אדמה" במלזיה (SKY NEWS)

"היא מעולם לא הסתבכה בצרות לפני כן": סטודנטית בריטית נשלחה השבוע למעצר במלזיה יחד עם עוד ארבעה תיירים, אחרי שהואשמה שהצטלמה בעירום יחד עם חבריה על הר קדוש בסוף חודש מאי. בכירים במדינה טענו כי התנהגותם של התיירים גרמה לרעידת אדמה קטלנית ודרשו להחמיר עימם. אביה של הסטודנטית הצעירה סיפר לרשת "סקיי" הבריטית על התחושות הקשות והחשש מעונש חמור: "היא יודעת שמה שעשתה היה מעשה טפשי והביע חוסר כבוד, היא מבוהלת ומודאגת מהאפשרות שתישלח לכלא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסטודנטית, אלינור הוקינס בת ה-23, היא אחת מחמישה תיירים שנעצרו ונחקרו בעקבות האירוע באשמת התנהגות שאינה הולמת, אחרי שצילמו את עצמם ללא בגדים על פסגת ההר קינאבלו. כמה ימים אחרי שהחבורה הצטלמה על פסגת ההר, רעידת אדמה בעוצמה של 5.9 דרגות הכתה את האזור וגרמה למותם של 18 מטפסי הרים.

מושל האזור במלזיה סבור שמה שעורר את רעידת האדמה הם התמונות הלא מכובדות של חבורת הסטודנטים בהר הקדוש, שעל פי אמונת השבטים פסגתו היא מקום המנוחה האחרון של מתיהם.

אלינור הוקינס, ממתינה לגזר דין (SKY NEWS)

יצאה לטייל עם "עושי צרות"

הוקינס בת ה-23 נעצרה בנמל התעופה בבורנאו כשניסתה לתפוס טיסה לבירת מלזיה - קואלה לאמפור. אביה טימות'י הוקינס נסער מההאשמות ומהמצב אליו הגיע בתו: הוא הגיע במהירות למלזיה ואישר שביתו היא אחת מאותם אנשים שהצטלמו על פסגת ההר, אבל טען כי "האירוע נופח מעבר לכל פרופורציות - היא מאוד מצטערת על הפגיעה בבני העם המלזי, היא מעולם לא הסתבכה בצרות לפני כן", אמר האב.

השגרירות הבריטית מיהרה לשגר עורך דין להגן על מיס הוקינס, הסטודנטית שמחזיקה בתואר שני בהנדסה אווירונאוטית מאוניברסיטת סאות'המפטון. בעלי אכסניית התרמילאים שבו הוקינס ישנה בלילה שלפני הפעלול על ההר אמרו שהיא נראית "שקטה וביישנית", הם סיפרו שהיא יצאה לטייל עם שני גרמנים שנראו מבוגרים יותר, ואח ואחות קנדיים שמתוארים כ"עושי צרות". חמשת התיירים נמצאים כעת במעצר אחרי שנערך דיון ראשון בעניינם.

הוקינס כמה ימים לפני הטיפו על הר קינאבלו (SKY NEWS)

ג'לאלודין עבדל רחמאן, ראש המשטרה האזורית של מחוז סאבה בו הוקינס וחבריה עומדים לדין, אמר שהתיירים שהתפשטו עשויים לרצות שלושה חודשי מאסר ולשלם קנס בגלל מעשיהם. "בתמונה ניתן לראות חמישה עד עשרה אנשים ערומים. אנו ממשיכים לחקור את האירוע ולחפש את שאר האנשים המעורבים באירוע. אם הם עדיין במחוז סאבה, אנחנו נתפוס אותם" אמר ראש המשטרה.

הוקינס כמה ימים לפני הטיפו על הר קינאבלו (SKY NEWS)