צפו: חדר התדריכים בבית הלבן פונה בעקבות איום ביטחוני

עיתונאים שנכחו בתדרוך הקבוע בבית הלבן אולצו להתפנות מחדר התדריכים מחשש לאירוע ביטחוני. "הייתה בהלה גדולה", צייצה עיתונאית שהיתה במקום. אנשי השירות החשאי הוכנסו מלווים בכלבי גישוש, תוך זמן קצר האיום הוסר

חדר התדריכים בבית הלבן פונה הערב (שלישי) במהלך התדרוך היומי שהעביר דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט, זאת בעקבות איום טלפוני שהתקבל על הימצאותו של חפץ חשוד במקום. תוך מספר דקות, ולאחר שאנשי השירות החשאי סרקו את המקום, הוסר האיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות ששודרו בארה"ב ניתן לשמוע את אחד המאבטחים נכנס אל החדר שבו התקיים התדריך ומבקש מהנוכחים בו לצאת מיד מהמקום. תוך שניות התפנו עשרות העיתונאים, הם הועברו לבניין אחר בתוך מתחם הבית הלבן.

"לא אמרו לנו מה קרה כאן, אבל החליטו לפנות אותנו באמצע התדרוך", צייצה עיתונאית שנכחה במקום. עיתונאי אחר סיפר שנאמר לו כי הסיבה לפינוי היא "איום טלפוני" שהתקבל במערך האבטחה של הבית הלבן.

לאחר דקות ארוכות של מתח, ולאחר שאנשי השירות החשאי סרקו את החדר יחד עם כלבי גישוש, הוסר האיום. תוך דקות ספורות התחדש התדרוך כשהעיתונאים שבו בחזרה לחדר.

ג'וש ארנסט, ארכיון (רויטרס)

פינוי חדר העיתונאים התרחש שעות ספורות לאחר שדיון בסנאט הופסק גם כן מסיבות ביטחוניות. לאחר מספר דקות התברר כי החפץ החשוד שבגללו הוחלט להפסיק את הדיון אינו פצצה והפעילות בבניין חזרה לשגרה.

בהכנת הידיעה השתתף עמית ולדמן.