ארה"ב: הפגנות בטקסס נגד אלימות המשטרה

מאות בני אדם מפגינים בעיר מקיני במחאה על אלימות המשטרה. זעם רב על השוטר שתועד שולף אקדח ונוהג באלימות כלפי צעירים שחורים במסיבת בריכה. "הוא פשוט יצא משליטה", סיפרה צעירה שהייתה במסיבה

מאות בני אדם מפגינים הבוקר (שלישי) בעיר מקיני במדינת טקסס בארה"ב במחאה על אלימות קצין המשטרה שאיים בנשק על צעירים במסיבת בריכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעירים קוראים קריאות "בואו נלך לשחות בבריכה" ו"הפסיקו את אלימות המשטרה". אחת הצעירות שהשתתפו במסיבה בה התרחשה התקרית האלימה סיפרה: "השוטר פשוט תקף את חברה שלי, בת 14. הוא יצא מכלל שליטה. כל מה שהיא אמרה לא היה 'זה לא בסדר', והוא ישר משך אותה באלימות, הצמיד אותה לרצפה ותקע את הברך שלו בגבה כדי שלא תזוז".

הצעירה הוסיפה כי השוטר התייחס בצורה אלימה שכזו רק לצעירים השחורים שהיו שם. "מי שצילם את הסרטון היה לבן", היא אמרה. "והשוטר לא עשה לו כלום".

"היה מאבק, השוטרים הפילו נערים ללא סיבה"

הקצין ממשטרת טקסס הושעה מתפקידו לאחר שסרטון וידאו שהראה אותו שולף אקדח מול התקהלות של בני נוער שחורים במסיבת בריכה הועלה לרשת. חלק מבני הנוער נראים בסרטון שוכבים על הקרקע באזיקים כשהשוטר שולף את נשקו.

"זו הייתה קבוצה של בני נוער שהגיעה לבריכה למסיבת סיום בית הספר", סיפר מיילס ג'יי תומאס, אחד הנערים שספגו את נחת זרועם של השוטרים. הוא הבהיר שהזעם התעורר במיוחד בגלל צבע עורם הכהה של החוגגים.

"היה מאבק, השוטרים הופיעו והתחילו להפיל אנשים לקרקע ללא סיבה", סיפר ברנדון ברוקס, שצילם את הסרטון. "אני חושב שחבורה של הורים לבנים כעסה כי חבורה של ילדים שחורים שלא מתגוררים בשכונה הגיעה לבריכה".

משטרת טקסס קיימה מסיבת עיתונאים בעקבות המקרה והודיעה על חקירת פעולות השוטרים. באותו האירוע הם הודיעו שהשוטר שנראה שולף אקדח - יושהה מתפקידו עד שיתברר מדוע הוא שלף כלי נשק מול בני עשרה בלתי חמושים.