ארה"ב: שוטר שלף אקדח על בני נוער שחורים במסיבה

קצין משטרה מטקסס הושעה מתפקידו לאחר שסרטון בו הוא נראה נוהג באלימות כלפי חבורת בני נוער בלתי חמושים הועלה לרשת. "אני חושב שחבורה של הורים לבנים כעסה כי חבורה של ילדים שחורים שלא מתגוררים בשכונה הגיעה לבריכה", אמר צלם הסרטון

קצין ממשטרת טקסס הושעה מתפקידו לאחר שסרטון וידאו שהראה אותו שולף אקדח מול התקהלות של בני נוער שחורים במסיבת בריכה הועלה לרשת. חלק מבני הנוער נראים בסרטון שוכבים על הקרקע באזיקים כששולף השוטר את נשקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החל כשהמשטרה הוזעקה בסוף השבוע לקרייג ראנץ', כ-40 קילומטרים צפונית לדאלאס, אחרי שתושבים טענו להפרעות מוגזמות מהבריכה של השכנים. אנשי המשטרה הגיעו וראו, על פי הדיווחים, מסיבת בריכה שיצאה משליטה.

"קטינים רבים שלא מתגוררים באזור או מורשים להיות שם, מסרבים לעזוב, וחלקם נאבקו כשניסו לפנות אותם", דיווחה המשטרה. זה היה נגמר בכמה מעצרים של פחות מיממה, אם אחד הבליינים לא היה שולף מצלמה ומתעד שבע דקות אלימות. ביום שבת עלה ב-YouTube סרטון מהאירוע שמראה את קציני המשטרה רצים אחרי הצעירים, מכים ואוזקים אותם. בנוסף, נראות תמונות קשות של גבר שמצמיד נערה לקרקע ומחזיק את ראשה, כשהיא בוכה וקוראת לאמה. כשכמה אנשים רצו לעזרתה של הנערה, הקצין, שזוהה כמפקח אריק קאסט, שלף את נשקו.

"היה מאבק, השוטרים הפילו נערים ללא סיבה"

"זו הייתה קבוצה של בני נוער שהגיעה לבריכה למסיבת סיום בית הספר", סיפר מיילס ג'יי תומאס, אחד הנערים שספגו את נחת זרועם של השוטרים. הוא הבהיר שהזעם התעורר במיוחד בגלל צבע עורם הכהה של החוגגים.

"היה מאבק, השוטרים הופיעו והתחילו להפיל אנשים לקרקע ללא סיבה", סיפר ברנדון ברוקס, שצילם את הסרטון. "אני חושב שחבורה של הורים לבנים כעסה כי חבורה של ילדים שחורים שלא מתגוררים בשכונה הגיעה לבריכה".

משטרת טקסס קיימה אמש מסיבת עיתונאים בעקבות המקרה והודיעה על חקירת פעולות השוטרים. באותו האירוע הם הודיעו שהשוטר שנראה שולף אקדח - יושהה מתפקידו עד שיתברר מדוע הוא שלף כלי נשק מול בני עשרה בלתי חמושים.