ניו יורק: מחזמר על נטיות מיניות זכה בטוני

בישראל התיאטרון לא מושך את תשומת לבם של ההמונים ובטח שאין סביבו שטיחים אדומים, אבל ברודווי - בירת התיאטרון העולמית - נצצה בשעות הלילה כשבניו יורק נערך טקס פרסי התיאטרון, "הטוני". המחזמר שזכה בפרס החשוב ביותר, מחזמר השנה, מביא סיפור מרגש על בני משפחה המתמודדים עם דילמות סביב נטיותיהם המיניות

חודשים ספורים לאחר שחולקו פסלוני האוסקר לכוכבים הגדולים של הקולנוע בהוליווד, מגיע תורם של כוכבי התיאטרון בברודווי לצעוד על השטיח האדום. טקס פרסי הטוני הסתיים לפנות בוקר (שני) בניו יורק, והזוכה הגדול הוא המחזמר "Fun Home" שזכה בפרס מחזמר השנה ובעוד ארבעה פרסים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"Fun Home" שנחשב פייבוריט לזכייה החזיק ב-12 מועמדויות לפרס הטוני. בניגוד לשמו, "Fun Home" אינו מחזמר כיפי לכל המשפחה. המחזמר, המבוסס על רומן, מביא סיפור משפחתי ועוסק בנטיות מיניות ובשמירת הסודות בארון.

מחזמר נוסף שהחזיק ב-12 מועמדויות לפרס הוא "אמריקני בפריז" המבוסס על סרט קולנוע משנות ה-50 בכיכובו של ג'ין קלי. המחזמר מספר על רומן בין חייל אמריקני לנערה צרפתייה לאחר מלחמת העולם השנייה.

מי שעוד בלט השנה ברשימת המועמדויות הוא המחזמר הקומי "Something Rotten!" (בעברית: "משהו רקוב!") המציג את שנותיה האחרונות של המאה ה-16 ומספר על שני אחים מחזאים שמנסים, בקושי רב, לייצר להיט שיצליח לגבור על היצירות שוברות הקופות של האויב המר שלהם, וויליאם שייקספיר.

מתוך fun home (רויטרס)

שיא בברודווי: הכנסות של יותר מ-1.3 מיליארד דולר ב-2014

כמדי שנה, במקביל לתחרות בין מחזות הזמר, פרס הטוני מחולק גם ליתר הצגות התיאטרון שהועלו השנה בברודווי. ההצגה שזכתה בתואר "הצגת השנה" היא "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה", המבוססת על הספר רב המכר שיצא לאור בשנת 2003. ההצגה מביאה את סיפורו של נער בן 15 המתמודד עם תסמונת אספרגר.

טקס פרסי הטוני נערך בהיכל "רדיו סיטי מיוזיק הול" השוכן בלב מנהטן, לעיניהם של כ-6,000 נוכחים באולם ומיליוני צופי טלוויזיה ברחבי ארה"ב. את הטקס הנחו השנה שניים מכוכבי התיאטרון הגדולים של ברודווי, אלן קאמינג וקריסטין צ'נוואת' שגם הייתה מועמדת לפרס שחקנית השנה במחזמר.

לפני פחות מחצי שנה נשבר שיא חדש בברודווי, כשהוכרז כי שנת 2014 הייתה השנה הרווחית ביותר בהיסטוריה של תעשיית התיאטרון הניו יורקית, עם יותר מ-13 מיליון צופים ועם הכנסות של יותר מ-1.3 מיליארד דולר.