ניו יורק: רוצחים חפרו מנהרה וברחו מהכלא

מאות שוטרים בסיוע כלבי גישוש ומסוקים פתחו במצוד אחר אסירים שנמלטו ממתקן הכליאה המאובטח בניו יורק. השניים, רוצחים מורשעים המוגדרים מסוכנים לציבור, הצליחו לחפור מנהרה באמצעותה זחלו אל החופש

האסירים הנמלטים (רויטרס)

"חומות של תקווה" - גרסת המציאות: משטרת ניו יורק פתחה במצוד אחר שני רוצחים מורשעים שברחו אמש (שבת) מאחד ממתקני הכליאה המאובטחים ביותר במדינה. הבריחה המתוחכמת התגלתה בזמן ספירת הבוקר שערכו הסוהרים לאסירים, במהלכה נדהמו לגלות כי השניים אינם נמצאים בתאיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו בסצינה הלקוחה מסרט הוליוודי, השניים השאירו במיטתם בגדים וכיסו אותם בסדינים על מנת שהסוהרים יחשבו כי הם עדיין ישנים. על פי משטרת ניו יורק, בתאיהם הצמודים של השניים התגלה פתח של מנהרה שאותה חפרו, ובאמצעותה הצליחו לזחול אל התעלות הפנימיות של המבנה.

השניים השתמשו בכלי קידוח חשמלי, שבשלב זה לא ברור כיצד הגיע אליהם, על מנת לפרוץ קירות נוספים בכלא ולהגיע אל מעמקי המבנה. הם חדרו לצינור קיטור - זחלו בו לאורך מטרים רבים עד שיצאו מפתח ביוב, היישר אל החופש. מושל ניו יורק אנדרו קואמו, הגדיר את השניים מסוכנים לציבור. בעיר מציינים כי מדובר בבריחה הראשונה מהמתקן המאובטח ב-150 שנותיו.

מושל ניו יורק בזירת בריחה (רויטרס)

מאות שוטרים בסיוע כלבי גישוש ומסוקים פתחו בסריקות אחר האסירים הנמלטים, והתושבים בשכונות הסמוכות למתקן הכליאה נסגרו בבתיהם מחשש שייתקלו בהם. השניים הם ריצ'ארד מאט (48) המרצה עונש של 25 שנות מאסר עד עולם בגין שלושה מעשי רצח, חטיפה ושוד. שותפו זוהה כדיוויד סווט (34) המרצה עונש מאסר עולם ללא אפשרות חנינה בגין רצח של סגן שריף.

מושל ניו יורק שהוזעק למקום הבהיר כי מדובר באסירים המסוכנים לציבור. על פי הערכת המשטרה המקומית הם עשויים לעשות את דרכם לעבר הגבול עם קנדה, הנמצא במרחק של 65 קילומטרים בלבד. מתקן הכליאה "קלינטון" מוכר בארה"ב גם בכינוי "סיביר הקטנה" בשל ריחוקו מהעיר ניו יורק, מזג האוויר הקר באזור והאבטחה המקסימלית שבו, אבטחה שכשלה ברגע האמת.