קייב: עימותים אלימים במצעד הגאווה

אבנים, אלות וגז מדמיע: פעילי ימין קיצוני מימשו את האיום להפר את הסדר במהלך מצעד הגאווה של קייב. המשטרה המקומית הצליחה למנוע מגע ישיר בינם לבין הצועדים ולעצור עשרות מהם. חמישה שוטרים נפצעו בעמיתוים

החגיגה בצבעי הקשת נצבעה בשחור: עשרות גלוחי ראש תקפו באלימות משתתפים במצעד הגאווה בקייב, בירת אוקראינה. על פי הדיווחים בכלי התקשורת המקומיים, לפחות חמישה שוטרים שאבטחו את המצעד, נפצעו בעימותים האלימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בימים האחרונים איימו ארגונים המזוהים עם הימין הקיצוני במדינה כי בכוונתם להפר את הסדר במצעד, שאותו מקיימת הקהילה הלהט"בית באוקראינה. בתגובה המליץ ראש עיריית קייב ויטאלי קליצ'נקו לבטל את האירוע. מארגני המצעד הודיעו מנגד כי אין בכוונתם להיכנע לאיומים.

חמישה שוטרים נפצעו. קייב, היום (רויטרס)

הבוקר (שבת) צעדו מאות מהם, כשהם מלווים בפעילים למען זכויות אדם, לאורך נהר הדינפרו. מהעבר השני המתינו להם מאות פעילי הימין, שניסו להתעמת עמם - חלקם זרקו אבנים וניסו להכותם באמצעות אלות.

המשטרה שעמדה כחוצץ, עצרה כשלושים מהמתפרעים והצליחה למנוע מגע ישיר בינם לבין הצועדים. השוטרים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות בהם בגז מדמיע על מנת לעצור את הפעילים, חמישה שוטרים נפגעו בתקריות.

מאז עלתה הממשלה הפרו-אירופית לשלטון באוקראינה, הגבירו הרשויות המדינה את תמיכתם בזכויות הקהילה ההומוסקסואלית, דבר שנראה עד לפני שנים אחדות בלתי אפשרי. למרות זאת ההומופוביה עדיין מורגשת ברחבי המדינה, כשמקרים רבים של אלימות נגד חברי הקהילה מדווחים.