דאע"ש קורא לפיגועים בבלקן: "רוצים נקמה על השפלת המוסלמים"

ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) מפרסם סרטון שבו קוראים פעיליו למוסלמים בקוסובו, אלבניה ומקדוניה להתגייס לשורותיהם. "אנחנו רוצים נקמה על ההשפלה שספגנו", אומרים הפעילים החמושים. "נבוא עם חומרי נפץ"

פעילי דאע"ש, מתוך הסרטון (חדשות 2)

החזית הבאה של המדינה האסלאמית? לאחר שהשתלטו על שטחים נרחבים בעירק ובסוריה, מסמנים פעילי דאע"ש יעד חדש למתקפות הדמים - מדינות יוגוסלביה לשעבר - כך לפחות עולה מסרטון שפורסם בסוף השבוע ברשתות החברתיות, שבו הם קוראים לג'יהאד במזרח אירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון בן 21 הדקות שכותרתו "הכבוד שבג'יהאד - מסר לתושבי הבלקן", נראים פעילי הארגון ממוצא אלבני ובוסני כשהם קוראים למוסלמים באזור להתגייס לדאע"ש על מנת לבצע פיגועי טרור. "אנחנו רוצים נקמה על ההשפלה שספגו המוסלמים בקוסבו, באלבניה ובמקדוניה", הם אומרים ומזהירים: "נגיע עם חומרי נפץ".

"אם אתם מעוניינים בכבוד, בואו אלינו אחינו", אומר אחד הפעילים. "אל תאפשרו לרודנים המלוכלכים לעצור אתכם, להשפיל אתכם, לפרוץ לבתיכם באמצע הלילה ולמצוא שם את נשותיכן כשהן אינן מכוסות". לצדו של אחד הלוחמים נראים ילדיו ורעייתו, המכוסה בחיג'אב.

בדרך ליעד הבא? (רויטרס)

על פי הערכות של גורמי מודיעין במערב, בשורות דאע"ש נלחמים עשרות פעילים יוצאי המלחמה האכזרית בקוסובו. מכונת התעמולה של דאע"ש קראה כבר בעבר למתקפות בארה"ב וברחבי אירופה, אך מדובר בפעם הראשונה שבה הם מסמנים את הבלקן כיעד עתידי.

"אל תחשבו ששכחנו מה עשיתם למוסלמים", מדגישים החמושים בסרטון. הם פונים ל"כופרים" בבלקן, אלו שאחראים לטענתם למעשי הטבח במוסלמים בשני העשורים האחרונים ומבטיחים כי "ימים שחורים" צפויים להם בקרוב.