כ-400 הרוגים באסון המעבורת בסין

מניין ההרוגים באסון המעבורת שטבעה בנהר היאנג-דזה בסין עלה ל-396 בני אדם עם מציאתן של גופות נוספות, כך דיווחו גורמים רשמיים במדינה. מנכ"ל החברה שהפעילה את שירות המעבורת התנצל והודיע כי ישתף פעולה עם החקירה, אך משפחות הנספים זועמות על טיפול הרשויות במדינה באסון

כ-111 בני אדם מוגדרים עדיין נעדרים (רויטרס)

מניין ההרוגים באסון המעבורת שטבעה בנהר היאנג-דזה בסין עלה ל-396 בני אדם עם מציאתן של גופות נוספות, כך דיווחו הבוקר (שבת) גורמים רשמיים במדינה. עד כה חולצו בשלום 14 בני אדם בהם הקברניט, מתוך 456 נוסעים ואנשי צוות שהיו על סיפון המעבורת. כ-46 עדיין מוגדרין נעדרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותים הפועלים בנהר היאנג-דזה בו טבעה מעבורת הנוסעים, עמלים על הפיכתה של המעבורת שטבעה ביום שלישי האחרון, לאחר שצוללנים שנשלחו לחיפוש ניצולים לא הצליחו לאתר כל אות חיים. "במצב כזה, שבו ההערכה היא כי אין איש חי על המעבורת, ניתן להתחיל ביישורה", הסביר אתמול דובר משרד התחבורה הסיני במסיבת עיתונאים.

כוחות החיפוש וההצלה מתמקדים כעת במאמצים לאתר את גופותיהם של הנעדרים. ג'יאנג זאו, מנכ"ל החברה שהפעילה את שירות המעבורת, התנצל על האסון במהלך ריאיון שהעניק לרשת הטלוויזיה הממלכתית ואמר כי החברה תשתף פעולה באופן מלא בחקירת הנסיבות שהובילו לאסון.הרשויות בסין מסרו כי המעבורת טבעה זמן קצר לאחר שנקלעה לסופת ציקלון ומבלי שאנשי הצוות הספיקו לשדר אותות מצוקה. מחקירה ראשונית עולה כי המעבורת לא הועמסה יתר על המידה, וכי מספר חגורות ההצלה על סיפון המעבורת הספיק לכל נוסעיה. בתוך כך, יותר מאלף קרובים של נוסעים ואנשי צוות ששהו על סיפון המעבורת הגיעו לאזור הטביעה. רבים מהם זעמו והביעו תסכול על היעדר מידע מצד הרשויות, וטענו כי לא נעשה די להצלת יקיריהן.