הכירו את הנץ הנשיאותי: "לינקולן"

נץ שהתמקם על גג הבית הלבן ולא זז משם הפך לבן בית במעונו הרשמי של נשיא ארה"ב. מספר ימים לאחר מכן הוא גם קיבל שם: לינקולן. ואם זה לא מספיק, ללינקולן הנץ אדום הזנב יש עכשיו גם עמוד טוויטר משלו. "ברוכים הבאים לשדרות פנסילבניה 1600", בירכה אותו הגברת הראשונה מישל אובמה בעמוד הטוויטר שלה

נץ אדום זנב (רויטרס)

עכשיו לבית הלבן יש לא רק את החדר הסגלגל, אלא גם את הנץ אדום הזנב: הנץ שנחת על גג הבית הלבן והקים שם את ביתו הפך לאורח רצוי במשכן הנשיאותי ואף לתושב קבע. עכשיו יש לו גם שם, שנבחר על ידי תלמידי כיתה ד' בארה"ב: לינקולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהתאם למעמדו, לינקולן לא הסתפק רק בבית החדש. כוכב שכמוהו ראוי להרבה יותר מזה, והמינימום זה עמוד משלו בטוויטר. הבית הלבן התנהג בהתאם ופתח לדייר החדש שם משתמש כדי שיוכל לצייץ בו: @LincolnTheHawk.

הציוץ הראשון, והלא אחרון, של לינקולן (טוויטר)

בציוץ הראשון שלו כתב לינקולן הנץ "אני לוקח את הטפרים שלי לדשא הדרומי של הבית הלבן!" והעלה סרטון וידאו שמציג את ביתו החדש. גם הגברת הראשונה, מישל אובמה, רעייתו של נשיא ארה"ב בירכה את הדייר החדש וצייצה בעמוד הטוויטר שלה: "ברוכים הבאים לשדרות פנסילבניה 1600, לינקולן הנץ".

הברכה של מישל אובמה בטוויטר (טוויטר)

את שמו של הנץ בחרו תלמידי כיתה ד' מבית הספר לינקולן אקרמן שבמדינת ניו המפשייר בארה"ב. התלמידים ניסו בעבר להפוך את הנץ אדום הזנב לציפור הרשמית של מדינת ניו המפשייר. בקשתם עדיין לא התקבלה, אבל כשאנשי הבית הלבן גילו את הנץ המיוחד על גג המשכן הם פנו לאותם ילדים כיוון שידעו על זיקתם המיוחדת אליו. מכך ניתן להסיק שהנץ נקרא לינקולן, לא רק על שם הנשיא ה-16 של ארה"ב, אלא גם על שם בית הספר שלהם.