סין: אלפי שפמנונים חסמו את הכביש המהיר

דיווחי התנועה במחוז ג'יזו בסין הודיעו על עומס תנועה גדול בשל סיבה חריגה: 5 טון של דגי שפמנון חיים נשפכו על הכביש המהיר. צפו במבצע החילוץ ששמר על הדגים דמויי הצלופחים בחיים

עובדי הרשויות במחוז ג'יזו בסין לא האמינו שקיבלו את הדיווחים: חמש טון של דגי שפמנון חיים התפזרו על הכביש המהיר אחרי שהחליקו מתא המטען של משאית שהובילה את המעדן הימי מבריכות הגידול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

יחד עם עובדי תחזוקה של הכביש ואנשי משטרה, הגיעו כבאיות כדי להתיז מים ולהשאיר את השמפנונים בחיים בזמן שהם מועמסים על גבי משאיות. למשימה גויסו עשרות דחפורים שגרפו את הדגים החיים מהכביש.

בסרטון שמגיע מסין ניתן לראות שהשפמנון מסוגל לשהות זמן רב מחוץ למים, בזכות מערכת נשימה שמסוגלת להתאים את עצמה לתנאים שונים. במזרח אסיה יש גם מין שמסוגל לזחול על היבשה כנחש כדי למצוא מזון. יש שפמנונים שמגיעים לאורך של שלושה מטרים ועד 300 ק"ג.

השפמנון הוא דג החי במים מתוקים, בדרך כלל בקרקעית. הוא צר וארוך ומזכיר צלופח, והוא חסר קשקשים ולכן אינו כשר. סביב הפה שלו יש שמונה ניבים ארוכים שדומים לשפם ומכאן מגיע שמו. לדוברי האנגלית, השפם והפנים הפכוסות מזכירות חתולים, ולכן באנגלית הוא נקרא CAT FISH. השפמנון אוכל דגים קטנים, רכיכות וסרטנים.