הערכה: אין ניצולים נוספים מהמעבורת שטבעה בסין

צוללנים שנשלחו לאזור הטביעה לא הצליחו לאתר אותות חיים, ולכן החליטו הרשויות בסין להפוך את כלי השיט כדי למשות את הגופות שמתחתיו. מתוך 456 בני אדם שהיו עליה, נמשו בחיים 14 בני אדם

צוותי החילוץ הפועלים באזור טביעת המעבורת בסין העריכו הבוקר (שישי) כי אין כל סיכוי למצוא ניצולים חיים. עד כה נמשו מהמים 14 ניצולים, בהם גם הקפטן של כלי השיט, ו-97 גופות מתוך 456 בני אדם שהיו על המעבורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרשויות בסין פועלות כעת להפוך את המעבורת שטבעה ביום שלישי, לאחר שצוללנים שנשלחו לחיפוש ניצולים לא הצליחו לאתר כל אות חיים. "במצב כזה, שבו ההערכה היא כי אין איש חי על המעבורת, ניתן להתחיל ביישורה", הסביר דובר משרד התחבורה הסיני במסיבת עיתונאים.

מאמצי החילוץ ביום שלישי בבוקר (רויטרס)

המעבורת טבעה ביום שלישי לפנות בוקר בנהר היאנגצה שבדרום סין. נשיא סין, שי ג'ינפינג, הורה על ביצוע כל המאמצים להרחבת פעולות החילוץ. בין המחולצים היה גם מהנדס המעבורת שאמר כי כלי השיט טבע מיד לאחר שנקלע לסופה שלטענתו הייתה סופת ציקלון.

לפי הרשויות בסין המעבורת לא שידרה אותות מצוקה, וטבעה בתוך שתי דקות מרגע בו נקלעה לסופה. בין נוסעי המעבורת היו 406 תיירים סינים בין שהיו במהלך סיור מאורגן ו-47 אנשי צוות.