ארה"ב: פריצת ענק למאגרי מידע פדרליים

שוב מתקפת סייבר על ארה"ב: פרטיהם האישיים של 4 מיליון עובדים פדרלים נמצאים בסכנה, זאת בעקבות פריצת ענק למאגרי המידע של המשרד לכוח אדם האמריקני. טרם ידוע מי עומד מאחורי המתקפה, אך גורמים בממשל האמריקני מפנים אצבע מאשימה לעבר גורמים בסין

שוב מתקפת סייבר על ארה"ב. ארכיון (רויטרס)

המשרד לניהול כוח האדם של הממשל האמריקני הודיע הלילה (שישי) כי מאגרי המידע שלו נפרצו. המשרד האוסף מידע על עובדים פדרליים בארה"ב מסר כי קיימת סכנה לפרטיהם של 4 מיליון עובדים בעבר ובהווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכירים בממשל האמריקני דיווחו כי גורם ממדינה זרה עומד מאחורי מתקפת הסייבר וכי החשד המרכזי נופל על האקרים סינים. ה- FBI הודיע כי פתח בחקירה מידית וכי ימצא את העומדים מאחורי המתקפה.

בחודש אפריל האחרון דיווח המשרד על פעולות לא תקינות המבוצעות במאגר הנתונים שלו ובחודש מאי הודיע המשרד לביטחון פנים האמריקני כי מאגר המידע של המשרד נמצא תחת איום. כמו כן, סרב המשרד לביטחון פנים למסור האם מאגרי המידע של סוכנויות נוספות בארה"ב נמצאים תחת סכנה.

"ארה"ב קופצת למסקנות"

"ה-FBI פועל לחקור את הנושא ואנו לוקחים את כל האיומים האפשריים בחשבון, במגזר הציבורי והפרטי כאחד", מסר גורם בסוכנות. "נמשיך לחקור ונביא לדין את אלו המסכנים את הרחב האינטרנטי". החשדות כנגד סין מגיעים בהמשך לדאגות שהועלו בארה"ב בנושא ריגול אינטרנטי בסין ואף לאחר שארה"ב פנתה בנושא לבייג'ינג בדרישה לאכוף את הנושא, אך סין דחתה את ההאשמות.

בשגרירות סין בוושינגטון מיהרו להחיש את החשדות האמריקנים ואמרו כי ארה"ב ממהרת לקפוץ למסקנות ומפזרת האשמות היפותטיות. "סין עשתה מאמצים רבים להילחם במתקפות הסייבר", אמר דובר השגרירות. "לשלוט במתקפות כאלו מעבר לים היא משימה קשה. ההאשמות האמריקניות אינן אחראיות או יעילות".