טקסס: שוטרים ירו בגבר לוקה בנפשו

אמו של ג'ייסון האריסון הזעיקה את שירותי החירום בבקשה שבנה יאושפז בבית חולים פסיכיאטרי. כשהגיעו השוטרים לבית, יצא האריסון כשהוא מחזיק מברג בידו. השניים נבהלו וירו לעברו שלוש יריות קטלניות. כעת מפרסמת המשפחה את תיעוד האירוע, שנמסר לידיה במסגרת תביעה שהגישה נגד פעולת השוטרים

בתיעוד שמתפרסם היום (חמישי) נראים שוטרים בעיר דאלאס בטקסס שבארה"ב יורים למוות בגבר מעורער בנפשו, על מפתן ביתו. את צילום התקרית, שהתרחשה ביוני האחרון, החליטה משפחתו של האיש לפרסם כעת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ג'ייסון האריסון בן ה-38 נורה שלוש פעמים במהלך עימות עם המשטרה מחוץ לביתו. העימות תועד על ידי מצלמה שהייתה על גופו של אחד השוטרים. משפחתו של האריסון הגישה תביעה בטענה שהמשטרה אחראית למותו, במסגרתה נמסרו לידיה הצילומים.

אמו של האריסון היא שהזעיקה באותו יום את שירותי החירום בבקשה שיאשפזו את בנה, שסובל מהפרעה דו קוטבית. כשהגיעו השוטרים למקום, ניתן לראות כיצד הסיטואציה מידרדרת: האריסון יוצא מביתו כשהוא מחזיק מברג בידו, השוטרים מורים לו להניח אותו, וברקע נשמעות צעקותיהם וצעקות האם. לבסוף ניתן לשמוע את יריות השוטרים.

"דוגמא למה לא לעשות"

לטענת המשטרה, האריסון זינק לעבר שני השוטרים וגרם להם לחשוש לביטחונם. לטענתם, ירו מתוך הגנה עצמית. המשפחה, מנגד, טוענת כי השוטרים הוסיפו לעצבנותו של האריסון בצעקותיהם ובשימוש מופרז בכוח. לטענתם, האריסון אינו אדם אלים ולא היווה כל איום. אחיו של האריסון תהה מדוע לא השתמשו השוטרים באקדח טייזר או תרסיס פלפל. "הסרטון הזה הוא דוגמא למה לא לעשות", אמר האח.

האירוע הזה התרחש כחודשיים לפני התקרית בה נורה למוות הנער השחור מייקל בראון בפרגוסון במיזורי, תקרית שהציתה גל מחאות ברחבי ארה"ב נגד אלימות המשטרה נגד שחורים בפרט ואלימות יתר בכלל. משפחתו של האריסון טוענת כעת כי התקרית היא הוכחה לכך שהמשטרה זקוקה להכשרה נוספת בדרכי ההתמודדות עם אנשים הלוקים בנפשם.