מוסלמי תכנן לערוף ראשה של סופרת יהודיה

צעיר אמריקני שהושפע מדאע"ש תכנן לרצוח את הבלוגרית והסופרת פאמלה גלר, שארגנה תערוכת איורים של הנביא מוחמד לפני כחודש בטקסס. ברגע האחרון החליט הצעיר המוסלמי לתקוף שוטרים - שירו בו למוות. "הם מתכוונים להרוג את כל מי שלא פועל לפי החוקים שלהם", טענה הפעילה שהייתה היעד המקורי לרצח

תכנית הנקמה נחשפת: מוסלמי אמריקני תכנן לרצוח את פאמלה גלר - סופרת, בלוגרית ופעילה יהודית-אמריקנית, בגלל שארגנה עצרת בה פורסמו איורים של הנביא מוחמד. הצעיר, אוסמה ראחים בן ה-26, נורה למוות השבוע בבוסטון על ידי שוטרים לאחר שנופף לעברם בסכין ארוכה, איתה תכנן לערוף את ראשה של גלר כנקמה על "חילול הקודש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הרשויות בארה"ב, ראחים פנה לאסלאם קיצוני בהשפעת ארגון דאע"ש וזעם על תערוכת איורי הנביא מוחמד שארגנה גלר בטקסס בחודש שעבר. הרצח נמנע כאשר ראחים החליט שהוא "לא יכול לחכות כל כך הרבה" וניסה לתקוף שוטרים.

"אני צריך לפעול עכשיו, שוטרים הם המטרה הכי קלה", אמר ראחים לחבריו על שינוי התכנית. הוא רכש שלושה סכינים צבאיים מאתר "אמאזון", ואמר בצחוק לשותפו לפשע כי הסכין נועדה ל"גילוף בעץ ופיסול".

הנשק שנתפס על גופו של ההרוג (CNN)

"מתכוונים להרוג את כל מי שמפר את חוקי השריעה"

גלר, נשיאת היוזמה להגנת החופש האמריקני, הגיעה לכותרות בחודש שעבר לאחר שארגנה תחרות איורים של הנביא מוחמד בטקסס וספגה איומים. המשטרה סיכלה כוונה לפגוע בתחרות ובציירים, וגלר נשבעה להמשיך לפעול לעצירת האסלאמיזציה.

"הם רצו לתקוף אותי כי הפרתי את חוקי השריעה, הם מתכוונים להרוג את כל מי שלא פועל לפי ההנחיות שלהם", אמרה גלר ל-CNN לאחר שגילתה על הסכנה שנשקפה לחייה. "זהו עימות מכריע עבור החירות האמריקנית - האם נעמוד מול האכזריות הזו או שנתכופף ונשפיל את עצמנו?"

גלר דיווחה כי לאחר תחרות האיורים בטקסס היא נמצאת תחת "מעטפת של ביטחון". הבלוגרית והפעילה מחתה על האיומים כלפיה: "זה מה שדרוש רק כדי להראות איור באמריקה בשנת 2015 - זה מזעזע ואנשים צריכים להבין מה נמצא על כף המאזניים. אם ניכנע בנקודה הזו, מה מצפה לנו בהמשך"? פעילים פרו-מוסלמים בארצות הברית טענו כי השוטרים ירו למוות בראחים ללא הצדקה, אך השוטרים דחו את הטענות ואמרו כי נשקף סיכון ממשי מהצעיר שנופף בסכין הארוכה.