למה נפסלה הפרסומת של סאן לורן?

על רקע נתונים שלפיהם מספר הצעירות הבריטיות שאושפזו כשהן סובלות מבעיות אכילה מסוכנות הכפיל עצמו בשלוש השנים האחרונות, עוררה פרסומת של מעצב האופנה הידוע סערה. בתמונה נראית הדוגמנית רבקה פרסון "רזה מדי" והרשות המפקחת הגדירה את הפרסומת "בלתי אחראית"

רבקה פרסון - רזה מידי (SKY NEWS)

פרסומת של מעצב האופנה איב סאן לוריין המציגה תמונה בשחור לבן של הדוגמנית רבקה פרסון, שנראית רזה במיוחד, נפסלה על ידי הרשות המפקחת על הפרסום בבריטניה (ASA) - לאחר שתוארה כמזיקה ומעודדת "רזון לא בריא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרסומת, שהופיעה במהדורה הבריטית של המגזין Elle, גרמה לקוראים רבים לטעון שהשימוש בדוגמנית, שנראית רזה מדי וחולנית, הוא בלתי אחראי. תלונה הוגשה לחברה של המעצב הידוע - YSL - שם טענו כי הדוגמנית לא "רזה באופן חולני", אך לא הסכימו להעביר מענה מפורט יותר לטענות. גם במגזין Elle סירבו להגיב לתלונה.

ברשות המפקחת על הפרסום בבריטניה אמרו גם שהתנוחה שבה שוכבת הדוגמנית בתמונה בעייתית. לטענתם, התאורה מושכת תשומת לב מיוחדת לחזה שלה, צלעותיה גלויות ובולטות והמראה של רגליה הדקיקות מטריד.

"המודעה חסרת אחריות"

"החלטנו שהדוגמנית נראית בתת תזונה - ברמה שמזיקה לבריאות והגענו למסקנה שהמודעה היא חסרת אחריות", הסבירו ברשות, ואסרו לפרסם את הפרסומת שוב כפי שהוצגה עד עתה. "דרשנו מהמפרסמים להבטיח שהתמונה במודעה שלהם תוצג באופן אחראי".

פסילת הפרסומת מגיעה על רקע נתונים שהציג לאחרונה ארגון הבריאות הבריטי, לפיהם מספר הצעירות שמגיעות לבתי החולים עם בעיות אכילה מסוכנות הוכפל במהלך שלוש השנים האחרונות. 

לפני כמה חודשים אושר קמפיין אחר של איב סאן לוריין לבושם Black Opium, למרות שהתקבלו תלונות על כך שהוא מעודד שימוש בסמים.