דיווח: ה-FBI חוקר את ספ בלאטר

בצל פרשת השחיתות הודיע נשיא התאחדות הכדורגל העולמית ספ בלאטר על פרישתו מהתפקיד שאליו נבחר בפעם החמישית. בתקשורת האמריקנית מדווחים כי הבולשת בודקת חשד לפיו הוא מעורב בעבירות שבוצעו על ידי בכירים בארגון, דבר שייתכן שגרם לו לקבל את ההחלטה המפתיע

עומד במרכז החקירה. בלאטר (רויטרס)

ספ בלאטר, הנשיא המתפטר של פיפ"א, ניצב במוקד חקירת פרשת השחיתות הגדולה בארגון - כך טוענים אמש (שלישי) גורמים ב-FBI. על פי הדיווח, הבולשת האמריקנית בודקת את מעורבותו של בלאטר בפרשה בה נעצרו מספר בכירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי אותם גורמים, ההתפטרות של בלאטר הערב - חמישה ימים בלבד לאחר שנבחר מחדש - נובעת מרצונו להרחיק עצמו מהפרשה, שכעת מתברר כי הוא אחד החשודים המעורבים בה. בתביעה בארצות הברית אומרים כי החלו לבנות את התיק נגד בלאטר וכי הם מקווים לזכות לשיתוף פעולה מצד פקידי פיפ"א להקראת הגשת כתב אישום.

נשיא פיפ"א ספ בלאטר (79), שנבחר לכהונה חמישית ביום שישי האחרון, הודיע במפתיע על החלטתו להתפטר מתפקידו. במסיבת עיתונאים בציריך אמר בלאטר כי יפעל לקיום בחירות חוזרות לתפקיד נשיא פיפ"א בהקדם האפשרי. "פיפ"א הייתה כל החיים שלי", אמר בלאטר, "הדבר החשוב ביותר עבורי הוא הארגון והכדורגל מסביב לעולם".

קיבל שוחד? ספ בלאטר

רוסיה וקטאר נבחרו לארח המונדיאל בניגוד לחוק?

החלטתו של בלאטר מגיעה על רקע חשיפת פרשת השחיתות בצמרת פיפ"א. רשויות החוק האמריקניות עצרו בימים האחרונים שבעה בכירים בארגון, בהם שני סגני נשיא בהתאחדות הכדורגל העולמית וחבר בכיר נוסף בפיפ"א בחשד שקיבלו שוחד בסך 150 מיליון דולר תמורת מכירת זכויות שידור של משחקים.

עוד עלה חשד שרוסיה וקטאר נבחרו לארח את משחקי הגביע העולמי ב-2018 וב-2022 באופן לא כשר - והביסו את אנגליה וארה"ב, שהגישו מכרזים לאירוח הטורניר.

בלאטר נבחר לכהונה חמישית כנשיא פיפ"א בתום הצבעה צמודה ומתוחה, לאחר שהנסיך הירדני עלי קרא עליו תיגר. בסיבוב הראשון הוביל בלאטר 113-73, אך לא זכה ברוב הדרוש וסיבוב הצבעה שני הוכרז. למרות התמיכה שקיבל מצד רבות ממדינות ערב, החליט הנסיך הירדני לפרוש ובלאטר הנרגש הוכתר כזוכה. כעת ייתכן שעלי יתמודד שוב על התפקיד, כמו גם נשיא אופ"א (ההתאחדות האירופית) מישל פלאטיני ושחקן העבר הפורטוגלי פיגו שפרשו מהמרוץ ברגע האחרון.