הסוף של מנעולי האהבה בפריז

עיריית פריז שוברת מסורת ומורידה יותר מ-700 אלף מנעולים שכיסו את גשר פון דז אר מעל הסיין. המנעולים הטרידו את העירייה משתי סיבות - הם פגעו באתר המורשת שנבנה בימי נפוליאון ואף איימו לגרום לקריסתו כתוצאה ממשקלם הכבד של המנעולים השווה למשקלם של שבעה פילים

פריז החלה במבצע להסרת המנעולים מגשר פון דז אר, ובכך מגיעה לסופה המסורת התיירותית של הזוגות האוהבים שנעלו את "מנעולי האהבה". במשך שנים הצמידו המבקרים מנעולים לגדר הגשר כמחווה סנטימנטלית וזרקו את המפתח לנהר הסיין, אבל עכשיו - עם יותר מ-700 אלף מנעולים - שמשקלם שווה בערך למשקלם של שבעה פילים, הגשר בסכנת התמוטטות והגיע הזמן להסיר את המנעולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מסורת מנעולי האהבה החלה ברומא ב-2006 והתפשטה לפריז הרומנטית רק ב-2008. ב-2012 החלה עיריית פריז להתייחס למנעולים כאל בעיה שעלולה לסכן את הגשר ואת ההולכים עליו. "התופעה הזו שמתפשטת גם לגשרים אחרים, מעוררת שתי דאגות בעירייה - פגיעה באתרים ההיסטוריים והסכנה שזה מציב למבקרים, לפריזאים והתיירים", נכתב בדף עיריית פריז.

המנעולים - לא לנצח (רויטרס)

התקשורת הצרפתית מציינת שאלו לא רק המנעולים עצמם: לתופעה נוספו בעיות כמו גרפיטי, כייסים וסוחרים לא חוקיים שמוכרים מנעולים זולים. "אלו תופעות שגורמות לרבים מתושבי פריז פשוט לא להגיע לגשר האהוב שנבנה בשנת 1,800 תחת שלטונו של נפוליאון ורשום גם בין אתרי המורשת של אונסקו בעיר. בשנים האחרונות ייסדו תושבי הבירה הצרפתית תנועה שנקראת "לא למנעולים", ומטרתה להביא סוף לתופעה. היום - זהו יום הניצחון שלה.