צפו: בת 92 השלימה ריצת מרתון ושברה שיא

בגיל 92 הפכה הארייט תומפסון מצפון קרוליינה לאישה המבוגרת ביותר שמצליחה להשלים את הריצה המפרכת. את הקריירה שלה כאצנית החלה בגיל 70 ומאז לא הפסיקה במסע שנועד לעורר מודעות למחלת הסרטן, ממנה החלימה פעמיים

הארייט תומפסון, קשישה בת 92 מצפון קרוליינה, הוכיחה הלילה (שני) כי אין דבר העומד בפני הרצון כשהצליחה לשבור שיא ולהפוך לאישה המבוגרת ביותר שמשלימה ריצת מרתון. את המרוץ המפרך היא סיימה לאחר 7 שעות, 24 דקות ו-36 שניות, לקול התשואות של הקהל הרב שהמתין לה בקו הסיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עבור תומפסון, שהחלימה כבר פעמיים ממחלת הסרטן, מדובר בהישג מרגש במיוחד: השנה האחרונה הייתה קשה עבורה לאחר שאיבדה את בעלה ונאלצה להתמודד עם מחלתה שלה. "אני נרגשת מכך שהצלחתי לסיים את המרוץ", אמרה בתום הריצה בת 42 הקילומטרים שהתקיימה בסן דייגו.

את הקריירה שלה כאצנית למרחקים ארוכים החלה תומפסון בגיל 70. חבר מהכנסייה שבה היא מבקרת סיפר לה כי הוא משמש כספונסר במרוץ שמטרתו לגייס כספים למלחמה בסרטן. "באותו זמן איבדתי כמה אנשים יקרים לי למחלה ואמרתי שאולי כדי לי לעשות את זה", היא נזכרת, "בפעם הראשונה תכננתי רק ללכת, אבל כשכולם התחילו לרוץ, רצתי איתם".

תוך זמן קצר החליפה את הקריירה הקודמת שלה כפסנתרנית מוערכת, וזאת על מנת לעורר מודעות למחלת הסרטן. מאז כבר השלימה 16 מרתונים עד שהצליחה להשיג את השיא ההיסטורי שנשבר הלילה.

למרות הרגע המרגש שנרשם בתום המרוץ, הארייט עלולה לאכזב את מעריציה הצעירים, מאחר שייתכן שמדובר במרתון האחרון שלה. "אני אומרת בכל שנה שזו הריצה האחרונה שלי, אבל בסוף משתכנעת לרוץ שוב", היא אומרת כשחיוך גדול נפרס על פניה.